пошук  
версія для друку
27.07.2009
джерело: www.dw-world.de

КВУ критикує зміни до закону про вибори президента

   

Окремі експерти піддають різкій критиці ухвалені парламентом у п’ятницю зміни до закону про вибори президента, заявляючи, що вони створюють перешкоди для проведення прозорих і демократичних виборів.

Різку критику викликають правила оскарження результатів голосування, можливість усунення від спостереження за виборами громадських організацій та збільшення до 2,5 мільйонів гривень грошової застави кандидатів, за умов повернення її лише тим, хто вийде до другого туру, сказав "Німецькій хвилі" голова Комітету виборців України Олександр Черненко.

Найбільший протест, за його словами, викликає норма про оскарження результатів виборів судом лише однієї інстанції і лише протягом двох днів: "Якби цей закон діяв в 2004 році, то тоді президентом був би обраний Янукович. Ми пам’ятаємо, які тоді були фальсифікації. І Верховний Суд в прямому телеефірі це довів. За цим законом, що ухвалений тепер, зробити це практично неможливо", – переконаний Черненко. На його думку, українська громадськість має засудити ці законодавчі зміни та вимагати від президента накласти на них вето.

Олександр Савицький

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори