пошук  
версія для друку
14.08.2009 | Андрій Черноусов

Проведено серію тренінгів для учасників мобільних груп з моніторингу дотримання конституційних прав та свобод громадян в діяльності ОВС України

   

Мобільні групи з моніторингу дотримання конституційних прав та свобод громадян сьогодні вже є окремим та досить об’єктивним механізмом нагляду громадськості за діяльністю міліції та дотриманням прав затриманих. Це стало можливим завдяки тому що до складу мобільних груп входять представники громадськості, яким надається право безперешкодно входити до приміщень органів внутрішніх справ у любий час доби, оглядати їх, конфіденційно розмовляти з затриманими.
Розпочавшись в Україні в 2005 році, ця діяльність поступово набирає обертів. Так, за весь час існування члени мобільних груп відвідали більше 700 установ міліції, провели інтерв’ю з тисячами затриманих та проінспектували тисячі камер. У окремих регіонах члени мобільних груп здійснили вже більше 50 візитів до установ міліції. Але нагальною проблемою і досі залишається рекрутинг представників громадськості до цієї діяльності. Відсутність достатньої кількості моніторів, готових регулярно віддавати свої сіли та час відвідуванням створює значні проблеми для підтримання систематичності моніторингової діяльності та збільшує особисте навантаження на активістів недержавних організацій, що займаються цією діяльністю сьогодні. Нажаль досі залишаються регіони, у яких за різних умов мобільні групи не виїжджають взагалі або виїжджають несистематично. Саме на вирішення цієї проблеми й були спрямовані щорічні тренінги, які проводили спеціалісти Харківського інституту соціальних досліджень за підтримки Управління моніторингу дотримання прав людини Апарату Міністра МВС України, в рамках реалізації проекту «Попередження тортур та поганого поводження у місцях тримання під вартою» Офіса Координатора проектів ОБСЄ.
Цього року серія тренінгів відбулась: у м. Сімферополь, АР Крим (24 червня); у м. Донецьк (8 липня), у Закарпатській області (14-15 липня) та у м. Херсон (22-23 липня). Загалом тренінги відвідали більше 80 активістів з більш ніж 25 недержавних організацій та освітніх установ, а саме: Ліга молодих юристів Криму, студенти та викладачі юридичного факультету Таврійського національного університету, ГО «Антикримінальний вібір» – Одеське відділення, ВГО «Комітет виборців України» – Одеське відділення, «Херсонський обласний фонд милосердя», Херсонський Центр «Успішна жінка», представники Громадської Ради УМВС України в Миколаївський області, Центр правої допомоги населенню Херсонського юридичного інституту Харківського національного університету внутрішніх справ, Комітет виборців України – Донецьке віддлення, Маріупольська правозахисна група, Донецький Меморіал, Жіночий еколого-правовий соціальний центр, ГМ «Опора» – (Львівське та Коломийське представництва), БО «Твоє право» – (Львів), Станіславська правозахисна група – (Івано – Франківськ), Міжнародне товариство прав людини (Ковельське відділення), Асоціація соціальних працівників Закарпаття, ГО «Надвірнянська самопоміч», Волинський обласний фонд «Правопорядок і безпека громадян», Волинська обласна організація спілки юристів України, ГО «Карпатський центр полінгових досліджень».
В ході тренінгів учасники отримали важливі знання щодо алгоритму діяльності мобільних груп, обговорювали питання ідеології та методів цієї діяльності, отримали методичні посібники з моніторингу та оновлений комплект нормативно – правових документів, які регламентують діяльність мобільних груп з моніторингу дотримання прав та свобод громадян. Завдяки участі у тренінгових сесіях досвідчених моніторів, були внесені пропозиції щодо удосконалення алгоритму моніторингового візиту, а також напрацьовані пропозиції щодо внесення змін до існуючих нормативних документів МВС України.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль