пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
31.08.2009
Оголошення

ПРЕС-АНОНС

   

2 вересня в Апеляційному суді Харківської області (пл. Руднєва, 20) о 12.20 відбудеться слухання апеляційної скарги за позовом Поміляйко Світлани Миколаївни до ЗАТ «Харківський плитковий завод» про поновлення на роботі, оплату за час вимушеного прогулу та компенсацію моральної шкоди. Слухання відбудуться у залі № 18, суддя Маміна.

Як пригадує Світлана, 8 листопада 2008 року її піддали тортурам в Орджонікідзевському РВ м. Харкова, звинувачуючи у скоєнні крадіжки оргтехніки, що була у користуванні, з дизайнерського бюро Плиткового заводу. Після райвідділу Світлана потрапила на лікарняне ліжко із закритою черепно-мозковою травмою, струсом мозку, чисельними гематомами та ушибами.

Працівники міліції, які проводили таким чином «дізнання», були звільнені керівництвом ГУМВС України в Харківській області з органів внутрішніх справ. Орджонікідзевською прокуратурою порушена кримінальна справа за ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями).

Коли Світлана повернулася з лікарняного до роботи, керівництво Плиткового заводу, замість надання підтримки, запропонувало їй… звільнитися за власним бажанням, та, коли вона відмовилась, звільнило її «за систематичне невиконання обов’язків, покладених трудовим договором, та втрати довіри з боку власника і адміністрації підприємства».  

Отже, скривджена міліціянтами жінка, яка намагається довести провину колишніх правоохоронців, у скрутний час свого життя ще й залишилася без роботи. Таке звільнення Світлана вважає незаконним та намагається відновити свої порушені права в суді.

Правову допомогу Світлані надає адвокат Харківської правозахисної групи Станіславська Оксана Зінов’євна. 

Слід зазначити, що одночасно Світлана Поміляйко позивається через сексуальні домагання, на приниження її честі та гідності. Вона подала позов до суду, заявивши, що керівник дизайнерського бюро Плиткового заводу допускав по відношенні до неї сексуальні домагання під час її роботи на посаді керівника студії дизайнбюро. Світлана є єдиною жінкою в Україні, яка на сьогоднішній день відважилася на такий судовий позов.

 

Контактний телефон: 8-097-96-63-519 – Станіславська Оксана Зінов’євна


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль