пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
02.09.2009
Права шукачів притулку

УВКБ ООН занепокоєне долею 6 громадян ДРК в Борисполі

   

Агенція ООН у справах біженців закликає владу України утриматися від повернення 6 громадян Демократичної Республіки Конго, допоки їхні потреби у захисті не будуть розглянуті.
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців занепокоєно долею шістьох громадян Демократичної Республіки Конго, які зараз знаходять в аеропорту „Бориспіль”, очікуючи на повернення. Як повідомляється, дехто з них бажають звернутися за статусом біженця в Україні. Зараз співробітники УВКБ ООН намагаються отримати доступ до цієї групи людей з метою визначення їх потреб у захисті.
Відповідно до інформації, що міститься на сайті Державної прикордонної служби України, 6 громадян ДРК прибули до аеропорту „Бориспіль” 31 серпня 2009 року. Їм було відмовлено у в’їзді до України та оголошено, що 2 вересня їх відправлять назад. Державна прикордонна служба України підтвердила, що один з них намагався зістрибнути з трапу літака та стверджував, що „він хоче залишитися в Україні”.
Державна прикордонна служба вважає, що громадяни ДРК не виконали вимог, які містяться у новій постанові, котра набрала чинності 25 серпня 2009 року. Ця постанова передбачає, що іноземні громадяни (це стосується більше 90 країн - в основному тих, які розглядаються як країни походження незаконних мігрантів, які намагаються дістатися Західної Європи через Україну) та особи без громадянства при в’їзді до України повинні мати 12 629 грн. (приблизно 1 000 євро) на своє перебування в країні.
УВКБ ООН висловлює своє занепокоєння з цього приводу, адже нова фінансова вимога не повинна заважати доступу до процедури отримання статусу біженця та порушувати „принцип невислання”, передбаченого Женевською Конвенцією щодо статусу біженців 1951 року, до якої Україна приєдналася без жодних застережень у 2002 році. Право на притулок є одним з основних прав людини, викладених у Загальній декларації з прав людини.

http://www.unhcr.org.ua/unhcr_ukr/news.php?&lang=u 


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль