пошук  
версія для друку
09.09.2009
джерело: www.ac-rada.gov.ua

Реальний життєвий рівень населення знижується

   

Колегія Рахункової палати зазначає, що врахований при затвердженні державного бюджету рівень інфляції у розмірі 9,5 відс. є заниженим. За перше півріччя поточного року споживчі ціни зросли на 8,6 відсотка. За експертною оцінкою Рахункової палати, до кінця поточного року зростання цін на споживчому ринку перевищить 15 відсотків.

Наявні інфляційні процеси призвели до реального зниження основних державних соціальних гарантій, а відтак падіння життєвого рівня. Реальна заробітна плата за січень-червень зменшилася на 10,1 відс., що є найгіршим показником за цей період з 1999 року.

Згідно зі статтею 55 закону про державний бюджет мінімальна заробітна плата у січні поточного року становила 605 грн., у червні - 625 гривень. Порівняно із січнем, її розмір номінально підвищився на 3,3 відс., проте в реальному обчисленні, з урахуванням інфляції, він знизився на 4,9 відсотка.

Відповідно до статті 54 закону про державний бюджет мінімальний розмір пенсії за віком у січні становив 498 грн., а у червні, з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2009 № 198 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян", - 505,5 гривні. Таким чином, мінімальна пенсія номінально зросла на 1,5 відс., тоді як реально вона знизилася на 6,5 відсотка.

Водночас в умовах "замороження" розміру прожиткового мінімуму, фактично, на рівні жовтня минулого року (626 грн.) з урахуванням інфляції за останні дев’ять місяців цей показник реально знизився майже на 15 відсотків. При цьому, фактичні розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб та осіб, які втратили працездатність, у червні становили, відповідно, 887 і 659 грн., що перевищило встановлені законом про державний бюджет розміри на 262 та 153,5 гривні. Заробітну плату, нижчу за фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, у червні нараховано майже 3 млн. працівникам.

Зниження виробничої активності призвело до погіршення ситуації на ринку праці. Кількість незайнятих громадян, які перебували на обліку державної служби зайнятості, у червні поточного року становила 671 тис. або 9 осіб на 1 вільне робоче місце чи вакантну посаду, тоді як у червні минулого року ці показники відповідно становили 555 тис. та 3 особи. При цьому зросли обсяги вимушеної неповної зайнятості. У звітному періоді поточного року кількість працівників, які працювали у режимі скороченого робочого дня (тижня) порівняно з відповідним періодом минулого збільшилася у 5,5 раза, а кількість працівників, які перебували в адміністративних відпустках, відповідно, у 3 рази.

   

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори