пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
15.09.2009
Право на охорону здоров’я
джерело: www.radiosvoboda.org

ВІЛ – СНІД в Україні: ситуація стабілізується?

   

В Україні з’явились ознаки того, що ситуація з поширенням ВІЛ-у в групах ризику стабілізувалась, повідомляють міжнародні експерти: вони пояснюють це здійсненням програми, спрямованих на профілактику ВІЛ-у, та впровадженням у середовищі ВІЛ-позитивних українців підтримувальної терапії. Але, окрім позитивних новин, фахівці виокремлюють і головні проблеми, що стоять перед Україною на шляху подолання епідемії ВІЛ – СНІД-у.

Міжнародний альянс по боротьбі з ВІЛ – СНІД-ом та Програма ООН UNAIDS стверджують, що темпи поширення ВІЛ – СНІД серед «груп ризику» – ін’єкційних наркоманів та жінок секс-бізнесу – помітно уповільнились. До позитивних факторів належить і те, що збільшилась кількість ВІЛ-позитивних українців, які використовують відновлювальну терапію, а отже, мають змогу вести повноцінне суспільне життя.
Водночас, аналіз статистичних даних свідчить: наявні позитивні зрушення ще не означають, що епідемія СНІД-у в Україні буде зупинена у найближчі роки. Оскільки держава навряд чи знайде необхідну кількість коштів і для профілактики, і для подолання СНІД-у.
«Державне фінансування не виділяється у тих межах, в яких це заплановано відповідним законом. Разом з тим, позитивним є те, що міжнародне фінансування зростає. Зі свого боку, ми уже підписали новий 3-річний договір з Глобальним фондом з боротьби зі СНІД-ом: головним чином, фінансування спрямовується на профілактику», – сказав Радіо Свобода керівник проектів Міжнародного Альянсу по Україні Андрій Клепиков:
Донори вимагають участі держави
У свою чергу, донори вимагають прозорості при використанні наданих коштів, а також співпраці між владою та громадськими організаціями. На думку голови Всеукраїнської мережі ВІЛ-позитивних Володимира Жовтяка, ці умови не виконуються: «Донори хочуть, щоб кошти використовувались  раціональніше. Тобто, щоб за одну гривню робилося значно більше, ніж раніше. Донор вимагає участі держави».
Але,  додає Володимир, за умов нестачі бюджетних коштів, це нереально. Тож, спостерігаючи певні позитивні тенденції у сфері боротьби з поширенням СНІД-у в Україні, міжнародні експерти та українські фахівці водночас шукають шляхи розв’язання існуючих проблем. А тим часом, в Україну на запрошення приватного благодійного фонду «Анти СНІД» приїздить – уже вдруге – поп-зірка Елтон Джон: він має намір налагодити співпрацю з «Анти СНІД-ом» та іншими приватними інституціями, які борються з поширенням ВІЛ - інфекції.

Богдана Костюк

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль