пошук  
версія для друку
22.09.2009
джерело: www.telekritika.ua

Суд ухвалив стягти 6 млн грн моральної компенсації з «Бліц-інформу» та Максима Біроваша на користь ЄДАПСу

   

18 вересня Деснянський районний суд міста Києва частково задовольнив позов голови консультаційної ради Консорціуму ЄДАПС Юрія Сидоренка проти ЗАТ «Бліц-інформ» (газета «Бизнес»), журналіста Максима Біроваша та екс-головного редактора «Бизнеса» Сергія Кобишева. Про це ТК повідомив представник Максима Біроваша Олександр Бурмагін.

Загальна сума позову – 46 мільйонів гривень. Суд її зменшив, ухваливши стягнути 6 млн грн моральної компенсації та 600 тис. грн покриття судових витрат з видавництва «Бліц-інформ», а також по 5 тис. грн морального відшкодування та по 510 грн компенсації судових витрат з Максима Біроваша і Сергія Кобишева.

Через суд Юрій Сидоренко прагне спростування трьох речень із серії журналістських розслідувань Максима Біроваша про проблеми паспортної системи України та відшкодування заподіяної йому моральної шкоди. Зокрема, позивач заявляє про порушення права на недоторканість його приватного життя через використання його імені, поширення його зображення та оприлюднення обставин життя його рідних.

Олександр Бурмагін повідомив ТК, що обов’язково оскаржуватиме рішення Деснянського райсуду в апеляційній інстанції. «Ми в повному обсязі не згодні з позовними вимогами. У матеріалі Максима використано достатньо документів, які підтверджують, що журналіст діяв добросовісно і перевіряв інформацію, яка є достовірною», – пояснив адвокат позицію відповідача.

Це вже другий розгляд справи «Сидоренко проти Біроваша». Юрій Сидоренко подав позов до «Бліц-інформу» на суму 46 млн грн, сплативши держмито у розмірі 4,6 млн грн, у листопаді 2007 року.

23 травня 2008 року Деснянський районний суд ухвалив рішення стягнути моральне відшкодування: 22 млн грн з видавництва і по 5 тис. грн  з автора матеріалу та головного редактора.

24 вересня 2008 року Апеляційний суд міста Києва повністю відмовив позивачу у задоволенні його вимог щодо компенсації моральної шкоди, залишивши в силі частину рішення Деснянського райсуду щодо спростування та заборони використання фотографії позивача.

Верховний Суд України скасував рішення і районного суду, й апеляційного та направив справу на повторний розгляд.

Нагадаємо, що суддя Деснянського районного суду Олена Кальченко цього року була зарахована Національною спілкою журналістів України до переліку «Ворогів української журналістики – 2008» – за ухвалення рішення про стягнення величезної суми моральної компенсації.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори