пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
06.12.2009
Оголошення

В Харкові відбудеться презентація „України Модерної”

   

16 грудня о 15 годині в актовому залі Харківської державної бібліотеки ім.. В.Г. Короленка відбудеться презентація видання Україна Модерна.

Також відбудеться круглий стіл з темою обговорення „Виклики для гуманітарія: віднайдення марксизму та змагання за пам’ять, тематичний огляд: Український марксизм: виставка з фондів ХДНБ ім.. В.Г. Короленка.

„Україна Модерна” почала виходити як орган Інституту історичних досліджень Львівського університету ім.. І. Франка у 1996 р. за ініціативою і редакцією Ярослава Грицака, а з 12-го числа видання перейшло до видавництва ”Критика” з розширенням редакторського складу.

Часопис, присвячений темі марксизму, здавалося б, вийшов “на хвилі” – у час кризи, коли у всьому світі знову починають перечитувати Маркса. Але як зазначили редактори, його ідея постала ще у 2007 році. Тема виявилася контроверсійною – дослідники або зі захватом її вітали, або різко відкидали, проте тексти писалися довго (а політика часопису така, що у ньому розміщують тільки раніше не друковані тексти або переклади). Тож “Марксизм на Східній Європі” з'явився 2 роки після початку роботи над ним. Число вийшло за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля й у рамках Програми вивчення модерної української історії і суспільства, створеної при Центрі дослідження української історії України ім. Петра Яцика Канадського Інституту Українських Студій (Університет Альберта) за співучасті Львівського національного університету ім. Івана Франка та Українського Католицького Університету.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль