пошук  
версія для друку
07.12.2009 | Володимир Бацунов

Верховний Суд України знову проіґнорував Рішення Європейського суду з прав людини

   

Макіївець Станіслав Луценко 2003 року був засуджений за вбивство, при чому в основу обвинувачення були покладені початкові свідчення його співобвинувачуваного, які той дав під тиском, а потім від них відмовився. С. Луценко та його адвокат подали касаційні скарги, але Верховний Суд залишив вирок чинним. У 2004 році Луценко написав скаргу у Європейський Суд з прав людини, який у грудні минулого року визнав порушення національними українськими судами пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод – «Право на справедливий судовий розгляд» і зазначив, що стаття 10 Закону України «Про виконання рішень і застосування практики Європейського суду з прав людини» передбачає, що судовий розгляд мусить бути відкритий заново, якщо Європейський суд визначить порушення Конвенції.

Сьогодні стало відомо, що Верховний Суд України відмовив у відкритті нового судового розгляду у справі Луценка буквально з такою формулою: «Вивченням матеріалів кримінальної справи встановлено, що підстав для внесення подання на предмет зміни або скасування зазначених судових рішень в порядку виключного провадження немає». Попросту кажучи, ВС України знов проіґнорував рішення Європейського Суду.

Висновок невтішний: нова неповага Верховного Суду до рішень Європейського суду (нагадаємо, влітку цього року Верховний Суд України попри рішення Європейського Суду залишив чинним вирок у справі О. Яременка), без сумніву, матиме вельми негативні наслідки для України, не кажучи вже для іміджу нашої держави на міжнародній арені, який подібні дії аж ніяк не покращують.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль