пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
13.01.2010
Вибори
джерело: www.dw-world.de

Експерт: Гарячі лінії не повинні стати лініями збору компромату

   

Найпоширенішою скаргою, яка поступатиме на «гарячі лінії», буде відсутність прізвища у виборчому списку, певні експерти. Водночас вони бачать ризик зловживання довірою громадян з метою збору компромату на опонентів.

У день виборів українці цілодобово зможуть поскаржитися омбудсмену про порушення своїх виборчих прав. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова прийматиме скарги через інтернет та телефонну «гарячу лінію». Аналогічну телефонну «лінію довіри» запровадила Служба безпеки України та ще з десяток громадських організацій. Телефон допомоги у день виборів, 17 січня, працюватиме для журналістів у Асоціації-медіа юристів.

Чим більше буде публічної інформації про порушення прав громадян на виборчих дільницях, тим кращою буде доказова база для судових позовів із відновлення прав виборців, впевнений директор політико-правових програм центру Разумкова Юрій Якименко. Втім, за його словами, не виключені й маніпулювання повідомленими на «гарячі лінії».

Метод психологічного тиску

«Я не виключаю  зловживання таким механізмом, коли будуть повідомлення  заздалегідь неправдивими. Це просто перевантажуватиме роботу цих органів чи свідомо провокуватиме певні конфлікти там, де їх не має»,- каже Якименко. Разом з тим, експерт сподівається, що політики на виборах не перетворять «телефони довіри» на збір компроматних даних на своїх опонентів. «Я не думаю, що тут можна буде взяти кількістю таких повідомлень, але певну психологічну функцію вони гратимуть».

Експерт наголошує, що через недосконалість реєстру виборців здебільшого на «гарячі лінії» люди дзвонитимуть для консультацій та за порадами, куди звернутися, якщо їхнього прізвища не має у списку виборців чи повідомлятимуть про порушення у процесі голосування.

Лілія Гришко


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль