пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
03.02.2010
джерело: www.helsinki.org.ua

УБОЗ перевіряє законність нанесення Вінницькою правозахисною групою шкоди міжнародному іміджу України

   

Другого лютого 2010 року до офісу Вінницької правозахисної групи завітав співробітник Головного Управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України у Вінницькій області Олександр Анатолійович Мамнич (тел.+380673925019), який повідомив, що до Вінницького УБОЗ з Міністерства внутрішніх справ поступила вказівка щодо проведення перевірки законності діяльності Вінницької правозахисної групи, в частині поширення заяв, які наносять шкоду міжнародному іміджу України.

На прохання співробітника ГУБОЗ йому були надані завірені копії установчих документів ВПГ – Статуту, свідоцтва про державну реєстрацію, довідок про постановку на облік в ДПІ та в Управлінні статистики.

Також на вимогу «перевіряючого» було надано письмові пояснення щодо оприлюдненої Вінницькою правозахисною групою заяви з приводу затримання в Закарпатській області біженця Ахмеда Чатаєва. Саме ця заява правозахисників є такою, яка на думку МВС України може завдавати шкоди міжнародному іміджу України.

Вінницька правозахисна група заявляє, що подібні «перевірки» УБОЗ України об‘єднань громадян грубо порушують конституційну свободу асоціацій, є формою тиску на правозахисні організації і очевидно знаходяться поза межами завдань спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ України, визначених відповідним Законом.

Наше особливе занепокоєння викликає той факт, що МВС України доручає УБОЗ України «перевіряти» правозахисників за їхню діяльність, спрямовану на захист біженців, що насправді є міжнародним зобов‘язанням Української держави, добровільно прийнятим на себе в момент ратифікації Конвенції ООН 1951 року «Про статус біженців».

Координатор ВПГ

Дмитро Гройсман

Від УГСПЛ: як стало відомо УГСПЛ, результатом заяви, що розміщена вище, стала перевірка помічником Міністра внутрішніх справ в Вінницькій області наведеного факту. Результати перевірки будуть розміщені на нашому сайті.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль