пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
05.02.2010
Вибори
джерело: www.golosua.com

Зміни до закону про вибори спричинять безлад у комісіях — голова КВУ

   

Ухвалені парламентом зміни до закону про вибори Президента унеможливлять зрив голосування, але спричинять безлад в роботі дільничних виборчих комісій. Таку думку висловив голова Комітету виборців України Олександр Черненко.
Він назвав ухвалені парламентом поправки «цілком абсурдними», оскільки вони «скасовують кворум як необхідний атрибут колегіального органу». Він нагадав, що про небезпеку зриву виборів через штучний брак кворуму експерти говорили ще влітку. Але ініціатор перегляду закону – Партія регіонів – наполягла на змінах тільки тоді, коли це стало загрожувати її інтересам: «Якщо політичні сили ухвалюватимуть закони тому, що це їм вигідно, то виникає запитання: а де ж тут виборець?», - сказав посадовець.
О.Черненко не виключив, що ухвалені поправки спровокують занепокоєння європейських спостерігачів за виборами, які ще після першого туру не радили змінювати законодавство поспіхом. І висловив сподівання на те, що президент Віктор Ющенко не підпише ухвалений закон до другого туру виборів.
Натомість БЮТівці звинуватили 29 депутатів від НУНС, які проголосували за зміни до закону разом з комуністами та регіоналами, у змові зі штабом Віктора Януковича. І заявили, що не мають жодних сумнівів, що це сталося за вказівкою президента Ющенка, який, мовляв, уже в четвер підпише закон. Представник президента в парламенті Ігор Попов відмовився прогнозувати реакцію президента. (Президент увечері підписав зміни до закону про вибори, які вже вступили в силу).
Верховна Рада в середу ухвалила закон "Про внесення змін до закону України "Про вибори Президента України" у частині щодо організації роботи виборчих комісій).
Законом пропонується вилучення з тексту закону припису, яким встановлюється повноважність засідань виборчих комісій за умови участі у засіданні не менш як двох третин від її складу.
Депутати Верховної Ради не ухвалили жодної із 232 запропонованих поправок до закону “Про вибори Президента України” у частині щодо організації роботи виборчих комісій.
Юлія Тимошенко заявила, що зміни, які були внесені до закону "Про вибори Президента України" повністю руйнують вибори, а тому зроблять їх фальшивими, нечесними та неконтрольованими.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль