пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
07.02.2010
Вибори
джерело: www.dw-world.de

КВУ: порушень у другому турі побільшало

   

Під час другого туру голосування на президентських виборах було більше порушень і проблем, ніж у першому турі, але ситуація не є критичною, щоб вплинути на результати, заявляє Комітет виборців України.

Перебіг голосування був проблемним, з численними порушеннями і зловживаннями, ситуація загалом була гіршою, ніж це було у першому турі, сказав "Німецькій хвилі" керівник Комітету виборців України Олександр Черненко. За його словами, така ситуація пов`язана як з проблемами, які фіксували спостерігачі, так і звисокою конфліктністю всередині самих дільниць.

Масове підвезенняна дільниці, каруселі та чорнила, що зникають

Серед найбільших проблем Черненко назвав масове підвезення виборців на дільниці у багатьох регіонах, а також спроби винести бюлетені за межі дільниці, щоб організувати так звану «карусель». Він також додав, що у Луганській та Донецькій областях у кабінках для голосування було зафіксовано ручки з чорнилами, які зникають.

«Говорити про якийсь вплив цих порушень на результати на разі важко. Ми ще подивимося, як пройде підрахунок голосів. Саме це багато вирішуватиме, але поки що ситуація гірше, але не критична», - наголосив голова Комітету виборців України.

Водночас Черненко сказав, що побоювання у зв’язку зі змінами до закону про вибори не підтвердилися. «Дійсно, ми бачили певний відсоток дільниць, де члени комісій не вийшли і довелося в обмеженому складі комісіям проводити голосування. Але це не вплине на результат і ті небезпечні норми закону, коли могли ввести замість представників кандидатів представників органів влади, на щастя, не справдилися“, - сказав Черненко. Він також не виключив можливих зловживань під час підрахунку результатів голосування.

Наталя Неділько


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль