пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
24.02.2010
Права шукачів притулку
джерело: ua.proua.com

КС визнав, що Кабмін незаконно ліквідував Держдепартамент у справах громадянства та імміграції

   

Конституційний Суд визнав неконституційним рішення Кабінету Міністрів про ліквідацію Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб і передачу Державній міграційній службі функцій у сфері громадянства і реєстрації фізосіб, передають «Українські новини».

Таким чином, КС дав оцінку конституційності окремих положень постанов Кабміну «Питання Державної міграційної служби України», «Деякі питання організації діяльності Державної міграційної служби України», «Про внесення змін і визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів», розпорядження Кабміну «Питання переведення системи реєстраційного обліку фізичних осіб з паперових на електронні носії».

Рішення було ухвалено за поданням Президента Віктора Ющенка.

Таким чином, КС визнав неконституційними окремі положення про державну міграційну службу, затвердженого постановою Кабміну «Питання державної міграційної служби» від 17 липня 2009 року №750, а саме: підпункту 1 пункту 3 в частині визначення основним завданням державної міграційної служби участі у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сфері громадянства та реєстрації фізосіб.

Також КС визнав неконституційним положення підпункту 3 пункту 3 в частині визначення основним завданням державної міграційної служби узагальнення практики застосування законодавства з питань громадянства, реєстрації/зняття з місця реєстрації проживання/перебування фізосіб, імміграції та еміграції громадян України, розробки і внесення в установленому порядку пропозицій щодо його вдосконалення.

Водночас КС визнав неконституційним положення абзацу 2 підпункту 4 пункту 3 в частині визначення основним завданням державної міграційної служби організації роботи з видачі громадянам України, які постійно проживають на території країни, паспортів і інших документів, які засвідчують особу.

Окрім цього КС визнав неконституційним положення пункту 2 згаданої вище постанови Кабміну, а саме: положення абзацу 2 в частині визначення державної міграційної служби спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах громадянства та реєстрації фізосіб; абзацу 3 в частині визначення державної міграційної служби правонаступником Міністерства внутрішніх справ щодо наданих ним повноважень у сфері громадянства і реєстрації фізосіб.

Нагадаємо, в серпні 2009 року Ющенко повторно призупинив ліквідацію Держдепартаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізосіб після того, як 17 липня Кабінет Міністрів повторно вирішив ліквідувати цей департамент.

24 червня Кабмін вирішив створити на базі Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Державну міграційну службу.

14 липня Ющенко призупинив ліквідацію держдепартаменту.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль