пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
25.02.2010
Вибори
джерело: www.dw-world.de

Раду можуть (ще раз) притягнути до суду за скасування місцевих виборів

   

Громадські організацій мають намір судитися з Верховною Радою щодо рішення про скасування місцевих виборів. Підтримки на боротьбу з українськими депутатами громадські активісти проситимуть у своїх європейських колег.

Представники понад сотні громадських організацій подадуть колективний позов до Окружного адмiнiстративного суду Києва з вимогою скасувати рішення Верховної Ради про скасування місцевих виборів, призначених на 30 травня 2010 року. Про це йшлося у Києві на з’їзді регіональних громад. Активісти громадського руху побоюються, що після 30 травня в Україні у регіонах буде відсутня легітимна влада.

Голова координаційної ради громадської організації «Вартові закону» Олексій Вєренцов стверджує: «Місцеві обранці отримають ще додатковий рік, аби обкрадати народ. Верховна Рада обмежила наше право обирати більш достойних людей».

Громадськість дає парламенту тиждень на скасування постанови

На думку Вєренцова, нинішні парламентарі це роблять свідомо, аби не допустити до влади нових молодих політиків. Представники громадськості, здебільшого регіональних організацій, дали Верховній Раді тиждень для скасування свого рішення. Інакше обіцяють звернутися до суду та до нового президента України, щоб той допоміг розглянути її в Конституційному Суді.

Комітет виборців України підтримує ініціативу регіональних громадських організацій. У КВУ наголошують, що кожен день перебування представників органів місцевого самоврядування при владі після завершення їхніх конституційних повноважень є "кожним днем узурпацiї влади".

Лілія Гришко

Нагадаємо, що 5 активістів альянсу „Майдан” уже подали позов до Окружного адмiнiстративного суду Києва з вимогою скасувати рішення Верховної Ради про скасування місцевих виборів, призначених на 30 травня 2010 року.  До колективного звернення можна приєднатися за адресою:

http://diktature-net.org/

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль