пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
03.03.2010
Право на справедливий суд
джерело: portal.rada.gov.ua

ВР планує посилити відповідальність за невиконання судових рішень

   

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону "Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України" (щодо забезпечення безумовного виконання судових рішень)

Законопроект (реєстр. №5165) розроблено з метою припинити масове невиконання рішень адміністративних судів та забезпечити безумовне виконання цих рішень шляхом застосування до суб’єктів владних повноважень, які ігнорують виконання рішень адміністративних судів, таких важелів впливу, як штраф, звільнення із займаних посад в органах державної влади та місцевого самоврядування та заборони таким особам протягом певного часу займатися відповідною діяльністю. Для цього передбачається внести зміни до ст. ст. 257, 267, 269 Кодексу адміністративного судочинства України, а також доповнити його новою статтею 273, яка має назву "Штраф".

Згідно із документом, судом може застосовуватися штраф у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у наступних випадках:

"За нез’явлення без поважних причин на виклик суду, неповідомлення причин нез’явлення, невиконання обов’язку повідомити суд про зміну своєї адреси під час провадження в справі, а також повідомлення неправильної адреси - на осіб, які беруть участь у справі, а також на посадову особу, з вини якої не було забезпечено з’явлення представника органу, підприємства, установи, організації в судове засідання. За ненадання без поважних причин витребуваних судом доказів, а також неповідомлення про причини його невиконання - до відповідного державного органу шляхом списання коштів з його реєстраційного рахунку або до керівника цього органу. За неподання звіту про виконання судового рішення або неналежне виконання звіту - до відповідного державного органу шляхом списання коштів з його реєстраційного рахунку або до керівника цього органу. За невиконання інших вимог рішення суду, що призводить до необґрунтованого затягування судового розгляду".


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль