пошук  
версія для друку
12.03.2010
джерело: europe.newsru.ua

Цензура в Інтернеті посилюється

   

Замість свободи в Інтернеті може бути арешт

«Інтернет перетворився на місце боротьби за доступ до вільної інформації. Дедалі більша кількість країн намагаються посилити онлайн-контроль. Водночас збільшується група винахідливіших і солідарніших інтернет-користувачів, яка намагається обходити цей нагляд», зазначається в заяві організації «Репортери без кордонів».

Репортери без кордонів знову оприлюднили звіт «Вороги Інтернету», де зафіксовано методи контролю над мережею, до яких вдається влада окремих держав, а також утиски блогерів і репресивні заходи щодо «кібердисидентів». У цьому переліку знову опинилися 12 країн – найбільших ворогів Інтернету: Китай, Іран, Бірма Північна Корея, Туркменістан, Куба, Саудівська Аравія, Єгипет, М’янма, Узбекистан, Сирія, Туніс і В’єтнам.

Обмежений доступ

У цих країнах деяких Інтернет-користувачів переслідують, а доступ до «небажаної» інформації у мережі технічно ускладнюють. Наприклад, Китай та Узбекистан намагаються перетворити інтернет лише на внутрішню мережу в країні, а в Північній Кореї, Туркменістані та М’янмі левова частка населення взагалі не має доступу до «світової павутини», констатують в організацій.

Серед загрозливих тенденцій експерти називають спроби таких країн, як Іран чи М’янма, у дні, коли очікуються протести чи масові демонстрації, цілеспрямовано пошкоджувати зв’язок, аби запобігти поширенню інформації та фото чи відеодоказів зловживань.

Китай найкраще контролює Інтернет

Але найбільш досконалу систему контролю за інтернетом має Китай. Не набагато відстає від нього Туніс, де 12 Інтернет-провайдерів країни прямо чи опосередковано перебувають під контролем режиму, що призводить до закриття сайтів, які поширюють опозиційні погляди або критику від правозахисних організацій.

Крім 12 «ворогів Інтернету» організація «Репортери без кордонів» поширила перелік країн, де вживають заходів, які можуть призводити до цензурування. До цієї групи вперше додано Росію та Туреччину. У цьому списку також Австралія та Південна Корея.

Експерти відзначають, що кількість арештів «нелюбих» блогерів та Інтернет-дисидентів зросла за минулий рік до 120 осіб. Більшість таких випадків зафіксовано у Китаї.

Наталя Неділько/ Тетяна Бондаренко/dpa /epd

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль