пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
15.03.2010
Міжетнічні відносини
джерело: www.bbc.co.uk

Меджліс образився на новопризначеного міністра внутрішніх справ

   

Меджліс кримськотатарського народу виступив різко проти призначення Анатолія Могильова на посаду міністра внутрішніх справ та заявив, що буде добиватися порушення проти нього кримінальної справи за розпалення міжнаціональної ворожнечі.

Конфлікт між Меджлісом та новим міністром внутрішніх справ виник в 2007 році, коли спецпідрозділи кримської міліції, якою тоді керував Анатолій Могильов, виконуючи рішення суду, здійснили операцію по знесенню кримськотатарських самовільно зведених будівель на плато гори Ай-Петрі.

Під час цієї операції, міліціянти, як визнала тоді прокуратура, необґрунтовано використали силу, через що постраждало більше двох десятків кримських татар, майже половина з яких опинилась у лікарні з важкими травмами.

В чому звинувачують міністра?

Після цих подій Меджліс добився звільнення Могильова, але конфлікт розпалився з новою силою в 2008 році після однієї статті теперішнього міністра в проросійській газеті «Кримська правда».

Голова кримськотатарського Меджлісу, депутат Мустафа Джемілев, в інтерв’ю Бі-Бі-Сі заявив, що ця стаття - показник шовіністичного мислення Могильова.

"Стаття називається «Крим розвивається по Косовському сценарію», у якій допускаються грубі образи на адресу всього кримськотатарського народу. Причому в таких тонах, які не допускала навіть Радянська влада. Тобто самий махровий такий сталінізм. Скажімо, такий вислів, що ми повинні бути вдячними за те, що нас просто вислали, бо ми, буцімто, такий елемент, який просто могли знищити."

За словами пана Джемілева, він показував цю статтю і президенту Віктору Януковичу, і новому прем’єру Миколі Азарову і вони обіцяли, як він каже, спробувати прибрати Могильова подалі від Криму.

" сайті газети «Кримська правда» статтю Могильова від 24 січня 2008 року, в якій серед іншого, розмірковуючи про депортацію кримських татар, він пише таке: "Є ганебна сторінка й у сучасній історії кримськотатарського народу - масове зрадництво в період Великої Вітчизняної війни. Напевно, у той період, коли ще йшла війна, керівництво країни зробило правильно й гуманно."

Цитата зі статті Могильова на сайті газети «Кримська правда» від 24 січня 2008 року

Куди будуть скаржитися на Могильова?

Але тепер, стверджує керівник Меджлісу, їм нічого не лишається крім того, як ініціювати порушення генеральним прокурором України кримінальної справи проти Анатолія Могильова, за розпалення міжнаціональної ворожнечі, а далі, якщо в Україні не буде ніякої реакції звернутися до Європейського суду з прав людини.

Крім того, Мустафа Джемілев запевняє, що буде інформувати міжнародну спільноту про, як він каже, «подвиги» пана Могильова, в тому числі зачепить цю тему в Європарламенті, де 17 березня планується виступ голови Меджлісу.

Як виправдовується сам автор статті?

Сам Анатолій Могильов в коментарі Бі-Бі-Сі назвав заяви Джемілева абсурдними, сказавши, що коментувати вислови лідера нелегітимної, самозваної організації немає ніякого сенсу. Однак відзначив, що на плато Ай-Петрі його підлеглі діяли в межах закону.

"Я жодних протиправних дій не вчиняв, і вчиняти не збираюсь, все! Якщо у товариша є якісь питання, нехай звертається куди хоче!"

Також пан Могильов заявив, що не оправдував депортацію, і що його слова перекручують, порадивши нам знайти цю статтю і самим в усьому розібратися.

Ми вирішили послухатися поради пана міністра і знайшли на сайті газети «Кримська правда» статтю Могильова від 24 січня 2008 року, в якій серед іншого, розмірковуючи про депортацію кримських татар, він пише таке:

"Є ганебна сторінка й у сучасній історії кримськотатарського народу - масове зрадництво в період Великої Вітчизняної війни. Напевно, у той період, коли ще йшла війна, керівництво країни зробило правильно й гуманно."

Енвер Абібулла

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль