пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
16.03.2010
Кримінально-виконавча система
джерело: www.dw-world.de

З в’язниці до університету - таких випадків почастішало на заході України

   

На заході України більшає в’язнів, які хочуть стати студентами вищих навчальних закладів. Розширилася і мережа виправних закладів, звідки надійшли заяви на реєстрацію.

Якщо минулого року до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти звернулися десять осіб, що перебувають у місцях позбавлення волі, то цьогоріч таких бажаючих вже півтора десятка. Це особи різного віку і з різними термінами ув’язнення 5-10 років, повідомила «Німецькій хвилі» директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

«Ці люди мають заповнити власноруч заяви. Правдивість даних, викладених у заяві, засвідчує довірена особа, яку призначено керівником колонії. І вже у нас з фотокартками, для отримання сертифікату реєстраційної картки, цього тижня прибудуть ці довірені особи».

В колоніях запроваджують пункти тестування та дистанційну форму навчання

Пункти тестування для таких учасників буде створено безпосередньо в самих установах покарань. В силу режимності об’єктів пакети з тестами служба виконання покарань привозить зранку у день тестування, пояснила Середяк. Цього року мережа колоній розширилася: до Самбірської колонії, вихованці якої вже брали минулоріч участь у тестуванні, додалися бажаючі з Ковельської та Дубинської колоній, каже директор Центру.

Учасники минулорічного оцінювання стали студентами технікуму в інших областях, додала Середяк. Водночас у колоніях Львівщині вже є студенти  дистанційної форми навчання, до яких на іспит приїздять викладачі. Цікаво, що серед студентів є особи старшого віку, які відбувають довічний термін ув’язнення. Загалом станом на 13 березня у Львівській, Рівненській та Волинській областях зареєстровано на ЗНО майже 40 тисяч осіб – це 80 відсотків від прогнозованої кількості учасників. Причому, половина з них – мешканці Львівщини.

Галина Стадник

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль