пошук  
версія для друку
24.03.2010
джерело: www.helsinki.org.ua

Усі хіти світової документалістики на VII Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини

   

З 26 березня до 2 квітня у столичному Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) відбуватиметься Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Відкриватиме Docudays UA фаворит багатьох міжнародних фестивалів – фільм «Кролик по-берлінськи» режисера Бартека Конопки. Ця документальна стрічка була висунута на здобуття премії  «Оскар» у номінації «Короткометражний документальний фільм».

Створюватиме настрій переможець багатьох національних та міжнародних конкурсів – ансамбль «Діксіленд», в якому джаз виконують лише діти. 

Ведучі церемонії відкриття – Лариса Денисенко та Анатолій Ярема, ведучі авторської культурологічної програми «Документ» на телевізійних каналах «Студія “1+1”» та «1+1 International».

На фестивалі Docudays UA фільми змагаються у двох конкурсах – творчому і правозахисному. Кожен конкурс має призовий фонд. Від 2009 року у визначенні найкращого фільму також беруть участь студенти київських вищих шкіл. Свого переможця шляхом анонімного анкетування традиційно обирають і глядачі.

Цього року організатори фестивалю на знак пам’яті про друга і продюсера фестивалю Андрія Матросова вирішили заснувати особливу премію. Нагороду команда Docudays UA вручить фільму, в якому побачить найбільше любові.

Вхід на всі кінопокази традиційно БЕЗКОШТОВНИЙ.

Учасники прес-конференції:

Володимир Яворський, виконавчий директор Української Гельсінської Спілки з прав людини,

Геннадій Кофман, директор Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA,

Володимир Войтенко, член журі творчого конкурсу, головний редактор Національного кінопорталу KINOKOLO.UA, ведучий авторської телепрограми АРҐУМЕНТ-КІНО («1+1»).

Запрошуємо також на інші події в рамках фестивалю

27 березня о 15 год. – нагородження переможців конкурсу карикатур та відкриття виставки робіт художників-карикатуристів на тему «Дискримінація» (хол Будинку кіно).

30 березня з 10 до 13 год. – дискусія, присвячена обговоренню діяльності Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. У заході візьмуть участь відомі українські письменники Юрій Андрухович, Андрій Бондар, а також журналістка Оксана Приходько (конференц-зала Будинку кіно).

28 березня об 11 год. – майстер-клас «Використання освітньої технології “дебати” для навчання прав людини».

Майстер-клас і ретроспектива стрічок легенди французької кінодокументалістики Патріка Барберіса.

Ретроспектива фільмів відомого українського документаліста Сергія Буковського, присвячена ювілею режисера.

Майстер-клас та ретроспектива одного з найдивовижніших представників сучасної школи польської кінодокументалістики Яцека Блавута.

Міжнародна майстерня з документального кіно у Києві та пітчинг проектів документальних фільмів спільно з Dragon Forum (Польща).

Спеціальний показ фільмів для дітей та юнацтва «Юні герої» за підтримки Ґете-Інституту в Києві. П’ять зворушливих історій від сучасних європейських документалістів, які зазирають у таємничий внутрішній світ дитини.

Стежте за анонсуванням подій фестивалю на нашому сайті www.docudays.org.ua

Контактуйте:   Марина Говорухіна

   

тел.: 044 417 41 18
моб.: 050 612 00 20

 

Анастасія Ямщикова

 
моб.: 066 335 58 14

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори