пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
01.04.2010
Вибори
джерело: pravda.com.ua

Депутати запустили зміни до Конституції щодо нових виборів

   

Верховна Рада відправила законопроект щодо зміни дати виборів та строку повноважень  мерів, місцевих та селищних рад до Конституційного суду.

За відповідну постанову проголосували 401 депутат.

Згідно із постановою, проект закону про зміни до конституції щодо строків повноважень Верховної Ради Криму, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів навправлено до КС як невідкладний.

КС має розглянути законопроект до 15 червня 2010 року.

Згідно з самим законопроектом, вибори до місцевих рад пропонується провести 27 березня 2011 року та збільшити строк повноваження депутатів до п’яти років.

Водночас спікер парламенту Володимир Литвин зазначив, що дата виборів може бути уточнена з огляду на готовність до виборів.

Згідно із постановою, Верховна рада має розглянути зміни до Конституції на цій та наступній сесії Верховної ради після отримання висновку КС.

http://pravda.com.ua/news/2010/04/1/4903280/

Нагадаємо, що 5 активістів альянсу „Майдан” уже подали позов до Окружного адмiнiстративного суду Києва з вимогою скасувати рішення Верховної Ради про скасування місцевих виборів, призначених на 30 травня 2010 року, та й деякі інші громадські організацій заявили про намір судитися з Верховною Радою щодо рішення про скасування місцевих виборів.

Згідно з результатами опитування Комітету виборців України, в котрому взяли участь 69 політичних експертів та журналістів з 16 регіонів України, переважна більшість опитаних експертів (76%) ставляться негативно до скасування місцевих виборів, і вважають, що таке рішення парламенту суперечить Конституції України.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль