пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
06.04.2010
Політика і права людини
джерело: www.bbc.co.uk

Віктор Янукович скасовує проекти свого попередника

   

Президент Віктор Янукович ліквідував низку комісій та дорадчих органів, які працювали при секретаріаті його попередника. Зокрема, пан Янукович ліквідував Міжвідомчу комісію з питань підготовки України до вступу в НАТО, а також Національний центр з питань євроатлантичної інтеграції.

Деякі оглядачі в Україні вбачають у цьому свідчення згортання євро-атлантичного курсу Києва, інші – звертають увагу на низку інших указів президента, які можуть свідчити просто про його бажання позбавитися від проектів, започаткованих попередньою адміністрацією.

Зокрема, в Указі про оптимізацію діяльності з розробки наукових засад національної безпеки йдеться про ліквідацію Інституту проблем національної безпеки та Національного інституту проблем міжнародної безпеки, але, у той таки час їхні функції покладено на Національний інститут стратегічних досліджень.

Віктор Янукович також ліквідував і Національну конституційну раду, раду з питань етнонаціональної політики, Нацраду з питань культури та духовності, Національну комісію із зміцнення демократії та утвердження верховенства права, Консультативну раду з питань розвитку сільського господарства, а також Національну раду з питань благодійництва “Зігрій любов’ю дитину,” яку очолювала донька президента Ющенка Віталіна.

Новий президент також відмовився від послуг Координаційної ради з проблем ВІЛ-СНІДу, туберкульозу та наркоманії, робочої групи з удосконалення приватизаційного законодавства, місцевого самоврядування, будівництва доступного житла та комісії з реформування органів МВС.

Ліквідовано також і Раду з питань створення комплексу “Мистецький арсенал,” проект, діяльність якого започаткував та курував сам президент Віктор Ющенко.

Перед тим, як залишити президентську посаду Віктор Ющенко своїм указом призначив себе головою Наглядової ради культурно-мистецького і музейного комплексу “Мистецький арсенал”, якому перед тим надав статус “національного”.

Крім скасування цілої низки інститутів та комітетів, створених розпорядженнями Віктора Ющенка, президент Віктор Янукович утворив і низку власних структур, серед яких Комітет з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, який сам і очолив, а також Громадська гуманітарна рада, очолила яку заступниця голови президентської адміністрації Ганна Герман.

Раніше оглядачі відзначали, що гуманітарною політикою України при президенті Януковичі - зокрема, йдеться про віце-прем’єра з гуманітарних питань Володимира Семиноженка та міністра освіти Дмитра Табачніка - стали опікуватися особи, відомі своїми висловлюваннями на користь зближення Києва та Москви.

 

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль