пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
08.04.2010
Конституція і права людини
джерело: ua.glavred.info

Експерти: У КС нема підстав визнати нову коаліцію легітимною

   

Політологи сумніваються, що Конституційний суд має підстави визнати нову коаліцію легітимною. Як повідомляє УНІАН, таку думку сьогодні на прес-конференції в Києві висловили політологи Анатолій Луценко, Михайло Погребинський і Віктор Небоженко.

Зокрема, на переконання Луценка, якщо нове коаліційне формування буде визнане конституційним, то це дуже великий крок назад від європейських стандартів. «Це потягне за собою повну дестабілізацію парламенту через рік, оскільки ця система не передбачає політичної відповідальності, у тому числі перед виборцями. Це приведе до того, що ця конструкція почне руйнуватися зсередини сама по собі», - сказав експерт.

Водночас Погребинський з цього приводу наголошує, що він не знає, «яка логіка може бути, аби виправдати конституційність цієї коаліції».

Проте він підкреслив, що у разі ухвалення рішення про нелегітимність коаліції це стане ознакою дестабілізації.

Він також погодився з колегою, що «ті, хто сьогодні хоче легітимізації коаліції, через рік-два кричатимуть «ґвалт».

За словами Небоженка, у разі позитивного рішення у справі про порядок формування коаліції на основі індивідуального членства депутатів Конституційний Суд може втратити до себе довіру і припинити існування як таке.

Нагадаємо, 8 квітня, КС оприлюднить рішення у справі щодо можливості безпосередньої участі окремих народних депутатів України у формуванні коаліції депутатських фракцій.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль