пошук  
версія для друку
07.05.2010
джерело: www.civicua.org

Встановлення пам`ятників Сталіну – пропаганда геноциду

   

5 травня в Будинку природи (м.Дніпропетровськ) відбулось розширене засідння Ради Асоціації міжнародно-правових досліджень, на якому обговорювалась можливість встановлення в Україні пам'ятників Сталіну. Так, незважаючи на відсутність відповідних дозволів, було встановлено пам'ятник Сталіну в Запоріжжі, ініціюється встановлення такого ж пам'ятника в Дніпропетровську.

Учасники засідання відзначили, що Україна є учасницею Конвенції про попередження злочину Геноциду та покарання за нього від 09.12.1948 р., яка забороняє геноцид та його пропаганду, Конвенції про незастосування строків давності до військових злочинів і злочинів проти людяності від 28.11.1968 р., Європейської конвенції про незастосування строків давності до злочинів проти людяності та воєнних злочинів від 25.01.1974 р., які встановлюють необхідність покарання осіб, винних у геноциді, незалежно від строків, що минули з часу вчинення цих злочинів. 13 січня 2010 р. Апеляційним судом міста Києва відносно Сталіна (Джугашвілі) Йосипа Віссаріоновича припинено за нереабілітуючими обставинами (у зв’язку зі смертю) кримінальну справу за звинуваченням у геноциді. Судом встановлено, що Сталіним (Джугашвілі) разом з іншими було вчинено геноцид у 1932-1933 роках шляхом створення на території України штучного голоду.

Таким чином, встановлення пам'ятника Сталіну є возвеличенням злочинця та пропагандою геноциду, що порушує міжнародні зобов’язання України та її національне законодавство.

Твердження окремих політиків та посадових осіб, що пам'ятник Сталіну в Запоріжжі встановлено в приватному порядку, не є слушними, оскільки спільним наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури та Міністерства культури і мистецтв України від 30.11.2004 р. № 231/806 було затверджено Порядок спорудження (створення) пам’ятників і монументів, який є обов'язковим для виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями при вирішенні питань організації, фінансування, проектування, виготовлення та встановлення пам'ятників (монументів).

Цим положенням передбачено, що навіть у разі створення пам’ятника приватними забудовниками, має бути одержана згода органу місцевого самоврядування та наданий висновок управління культури обласної державної адміністрації.

У зв`язку з цим, учасники засідання прийшли до висновку щодо неприпустимості встановлення пам'ятників Сталіну в Україні та вирішили звернутись з цього приводу до Секретаріату Президента України, прокуратури, Запорізького та Дніпропетровських міських голів.

Асоціація міжнародно-правових досліджень

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль