пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
20.05.2010
Вибори
джерело: www.dw-world.de

Рада Європи чекає на оголошення дати місцевих виборів в Україні

   

У своєму моніторинговому звіті ПАРЄ має намір сформулювати позицію Ради Європи щодо затягування з призначенням дати проведення місцевих виборів в Україні.

Представники моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи говоритимуть з українськими високопосадовцями щодо ситуації зі скасування виборів до місцевих рад та про те, чому так довго Україна не може визначитися з датою проведення цих виборів, каже представник Генерального секретаря Ради Європи Аке Петересон. Утім, в інтерв’ю «Німецькій хвилі» він сказав, що поки що невідомо про якісь конкретні двосторонні зустрічі. «Є претензії щодо скасування дати виборів. Але я сподіваюся, що дуже скоро повернуться до цього питання, аби визначити час регіональних виборів. Не можна відкладати це надовго», - сказав Аке Петресон.

«Європа реагує мляво»

Голова комітету виборців України Олександр Черненко вважає, що Європа мляво реагує на нинішні українські процеси через втому від «українського питання» та зважаючи на теперішній проросійський зовнішньополітичний курс України. «На жаль, західний світ нині закриває очі на певні порушення законів і Конституції, які відбуваються в Україні, і веде себе вкрай обережно», - зазначив Черненко.

Він констатує, що до кінця цього року місцеві вибори в Україні швидше за все так і не відбудуться, оскільки це не передбачено нинішнім державним бюджетом. У кращому разі регіональні вибори можуть бути призначені на березень 2011 року, якщо будуть ухвалені зміни до Конституції, каже голова КВУ. Утім, ухвалення таких змін найближчим часом в Україні ніхто не гарантує, оскільки політики грають за вигідними для себе правилами, а не за законом.

Лілія Гришко


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль