пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
24.05.2010 | Олена Федоренко
Право на свободу та особисту недоторканність
джерело: www.ngo.donetsk.ua

Донецькі міліціонери звикли бити затриманих

   

18 травня донецькі правозахисники обговорили роботу міліції та прокуратури Донецької області. Представники силових структур запрошення проігнорували. Олександр Букалов, керівник громадської правозахисної організації «Донецький меморіал» розповів, що роботу міліції не можна назвати ідеальною.

«Нещодавно до нас у громадську приймальню звернувся хлопець Віктор з Волноваського району. Його побили працівники транспортної міліції. Ми порадили йому все сфотографувати та задокументувати у лікарні. Також ми звернулися до прокуратури, яка, за результатами перевірки, порушила кримінальну справу, що буває у таких випадках дуже рідко.
Був ще один випадок нещодавно. Але прокуратура у порушенні справи відмовила. Чесно кажучи, через формальність. Було побито двох хлопців. В одному з документів було написано, що міліціонер натягував пакет на голову хлопця лівою рукою, а в іншому – що правою. В цій неточності прокуратура угледіла протиріччя в свідченнях і відмовилася порушити справу.
Ми нещодавно отримали нарешті, з великою важкістю домоглися, важливий документ – Інструкцію по веденню службових розслідувань. В цьому документі є такий пункт – якщо причетний до справи правоохоронець не хоче давати свідчення, то він не зобов`язаний цього робити. На цьому пункті й зупиняються всі службові розслідування», - розповів пан Букалов про чисельні порушення.
З основних порушень при затриманні міліцією він назвав такі:
- не надають інформацію родичам про затримання,
- роблять все, щоб було неможливо оскаржити затримання,
- не роз`яснюють права при затриманні.
Він також назвав один з найгірших районних відділів міліції у місті по порушеннях. «Ворошилівський райвідділ вкотре відзначився. Його начальник знову не хотів пускати нашу мобільну групу перевірити їхню роботу. Але довелося. Там ми знайшли, наприклад, облуплену фарбу на батареї в одній з кімнат допиту, що може свідчити про те, що затриманих приковують наручниками до батареї. В цьому ж райвідділі 38% працівників вважають, що не можуть виконувати свою роботу не порушуючи права людей. Це величезна цифра! В інших райвідділках вона менша», - розповів Олександр Букалов.
Що радять правозахисники у разі, якщо вас затримав або хоче затримати міліціонер?

  • При затриманні з`ясувати обов`язково, хто затримав і за що.
  • Повідомити близьких.
  • Якщо до вас застосовують силу, краще по можливості не виявляти супротив.
  • Не давати свідчень проти себе .
  • Підписувати свідчення прямо під останніми літерами, щоб не можна було нічого дописати.
  • Вимагати присутності адвоката, причому свого.
  • Знати, що можна й не йти з міліціонером. Адже він має мотивувати затримання (людину можна затримати, тільки якщо є конкретні свідки її злочину, які вказали на неї, або докази злочину).
    До речі, розпиття алкогольних напоїв та куріння – це адміністративні правопорушення, за які людину затримувати не можна. Отже громадянин може вимагати від міліціонерів складання протоколу на місці, а не на дільниці, куди міліціонери зазвичай просять порушників пройти.

 


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль