пошук  
версія для друку
09.06.2010
джерело: www.korrespondent.net

Суд заборонив українським мусульманкам фотографуватися на паспорт у хіджабі

   

Окружний адмінсуд Києва відмовив 25-річній кримчанці Сусанні Ісмаїловій в праві вклеїти в український паспорт свою фотографію в хіджабі (хустці, яку носять жінки-мусульманки), пише Сегодня. Відповідачем за її позовом на цьому процесі виступало МВС.
Суд вважає, що права мусульманки не обмежуються, а отже, дівчата будуть змушені і далі фотографуватися без хіджаба, пише місцева газета Відродження.
Сама Сусанна зізналася, що трохи засмутилася, але не сумує. Маючи на руках паспорт недійсний, тому що там немає другої фотографії після досягнення 25-річного віку, кримчанка не може отримати грошової допомоги на своїх дітей. Однак за міліцейською "формою", все одно фотографуватися відмовляється, тому що це суперечить релігійним переконанням.
Адвокат дівчини Енвер Умеров повідомив, що вже готує апеляцію: "Про це ми вже повідомили в суд телеграмою. Поки ж у нас на руках немає повного тексту рішення - нас сповістили тільки про відмову задовольнити позов".
Нагадаємо, Сусанна Ісмаїлова наполягала, що Порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України (затверджено наказом МВС від 2006 року), яким передбачено, що людина на фото в документі має бути без головного убору, суперечить ст. 3 закону Про свободу совісті та релігійні організації, а також ст. 35 Конституції, яка гарантує громадянам можливість безперешкодно відправляти релігійні обряди.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль