пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"201016
14.06.2010

Наказ про відміну Наказу управління освіти Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації «Про призначення відповідальних за надання інформації» і Коментар «ПЛ»

   

«Ані Київський міський голова, ані Київська міська державна адміністрація, ані Головне управління освіти і науки КМДА (Київська міська державна адміністрація – «ПЛ») не надавали жодних доручень щодо призначення відповідальних осіб за надання інформації про громадське життя освітян» – так прокоментував оприлюднений ХПГ Наказ № 114 від 22.04.2010 р. начальника управління освіти Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації Галини Терпиловської заступник голови КМДА, начальник Головного управління освіти і науки Віталій Журавський.  Коментар п. Журавського ми отримали 14 червня факсом від прес-служби КМДА. Того ж самого дня В. Журавський видав Наказ, який ми й публікуємо. Звернімо увагу на кілька слів з другого пункту Наказу, а саме: «…недопущення державними службовцями порушень виконавської дисципліни та тлумачення на свій розсуд доручень Київського міського голови». Виникає законне питання: що саме з «доручення Київського міського голови від 02.04.2010 р. № 30341 щодо посилення уваги керівництва Адміністрації Президента України до інформації, яка стосується міської влади, підвищення якості інформаційно-аналітичних матеріалів про суспільно-політичні та резонансні події у місті та районах, зокрема надання щоденної оперативної інформації про перебіг у районі» було витлумачене на свій розсуд у Святошинському райвно?

На жаль, цього доручення, на підставі якого був виданий Наказ № 114 від 22.04.2010 р. Г. Терпиловською, ми поки що не маємо, хоча 27 травня зробили запит на ім’я Київського міського голови Л. Черновецького з проханням надати копію цього доручення.

Як повідомили нас в управлінні освіти Святошинської районної в м. Києві держадміністрації, там сприйняли розпорядження Київського міського голови не в сенсі стеження, а як звичайну практику повідомлення вищому керівництву про різні культурні й громадські заходи, що відбуваються в органах освіти, і така практика існувала завжди.

Тож, чи винна Г. Терпиловська в «порушеннях виконавської дисципліни та тлумаченні на свій розсуд доручень Київського міського голови» судити поки що не можемо.

 

ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

Н А К А З

Від «14» червня 2010 м. Київ № 117

Про відміну наказу управління освіти
Святошинської районної у м. Києві
державної адміністрації від 22.04.2010
№ 114 «Про призначення відповідальних
за надання інформації»

Педагоги Святошинського району передали до Харківської правозахисної групи наказ управління освіти Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації від 22.04.2010 № 114 «Про призначення відповідальних за надання інформації».

Відповідно до повноважень, визначених Положенням про Головне управління освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженим розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19.03.2004 № 449, з метою недопущення порушень конституційних прав громадян на свободу слова, свободу інформації, свободу мирних зібрань, свободу поглядів

Н а к а з у ю

1. Наказ управління освіти Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації від 22.04.2010 № 114 «Про призначення відповідальних за надання інформації» відмінити, як такий, що виданий з порушенням законодавства України.

2. Заступнику начальника Головного управління освіти і науки Бібі Л. М. підготувати звернення до голови Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації Мазепи В. О. щодо недопущення державними службовцями адміністрації порушень виконавської дисципліни та тлумачення на свій розсуд доручень Київського міського голови та вжити відповідних заходів дисциплінарного впливу до відповідальних працівників, дії яких потягли за собою негативний суспільний резонанс в Україні та підривають авторитет міської влади.

Розглянути питання про відповідність займаній посаді начальника управління освіти Терпиловської Г. О.

3. Відділу інформаційного забезпечення Головного управління освіти і науки (Баглай Ю. Г.) розмістити цей наказ на сайті Головного управління освіти і науки та довести його до відома начальників управлінь освіти та керівників навчальних закладів міста.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Заступник голови Київської
міської державної адміністрації –
начальник Головного управління
освіти і науки В. Журавський

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори