пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"201017
23.06.2010
джерело: www.telekritika.ua

ГО закликають Януковича й Азарова підписати Конвенцію Ради Європи про доступ до офіційних документів

   

Інститут медіа права, ГО «Телекритика» та Інститут масової інформації звернулися з відкритим листом до президента Віктора Януковича та прем’єр-міністра Миколи Азарова із закликом підписати Конвенцію Ради Європи про доступ до офіційних документів.

Як відомо, ця конвенція гарантує кожному право на доступ до офіційних документів, безвідносно до мотивів та намірів, і включає право як фізичних, так і юридичних осіб без будь-якої дискримінації на підставі національності, звертатись з вимогою надати документи, якими володіють публічні органи.

Конвенція відкрита до підписання від червня 2009-го року.

Текст відкритого листа наводимо повністю.

 

Президенту України Віктору Януковичу

Прем’єр-Міністру України Миколі Азарову

Відкритий лист

 Доступ до інформації є однією зі складових демократичного урядування. На жаль, Україна досі не створила належної законодавчої бази для гарантування права на доступ до інформації. Ключовим міжнародним актом, який регламентує ці питання на європейському рівні є ухвалена 27 листопада 2008 року Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів, що була відкрита до підписання 18 червня 2009 року. Україна досі не здійснила жодних дієвих кроків для приєднання до цієї Конвенції.

Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів ще не набула чинності, оскільки вона не була ратифікована десятьма державами-членами Ради Європи. Однак ми вважаємо, що Україна повинна демонструвати максимальні стандарти відкритості та прозорості і бути серед перших держав, які підпишуть та ратифікують вищеназвану Конвенцію.

Ми просимо Президента України та Кабінет Міністрів України якнайшвидше розпочати процедуру підписання Конвенції про доступ до офіційних документів. Сподіваємося, що Ви, як і ми, прагнете, щоб Україна підтримувала найдемократичніші ініціативи у сфері свободи інформації.

Громадська організація

«Інститут Медіа Права», Директор Т. Шевченко

ГО «Телекритика», Директор Н. Лигачова

ГО «Інститут масової інформації», Виконавчий директор В. Сюмар

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори