пошук  
версія для друку
24.06.2010
джерело: www.telekritika.ua

«Стоп Цензурі!» просить Януковича залучити представників руху до обговорення суспільного мовлення на Гуманітарній раді

   

Громадський Рух «Стоп Цензурі!» заявляє підтримку задекларованим намірам президента України щодо створення системи суспільного мовлення. Заява є відгуком журналістського громадського руху на заяву Віктора Януковича ініціювати  найближчим часом розгляд концепції суспільного мовлення на засіданні Громадської гуманітарної ради.

«Зважаючи на те, що Президент ініціював розгляд цього питання на засіданні Громадської гуманітарної ради, просимо залучити до участі в цьому засіданні і представників Руху «Стоп цензурі!», оскільки в складі Ради немає представників журналістської спільноти», - ідеться в тексті.

Рух нагадує, що вже розроблено законопроект, який передбачає створення в Україні суспільного мовлення за кращими світовими зразками.

«Ми готові передати цей проект Президентові та уряду з тим, аби надалі спільно працювати над його доопрацюванням та ухваленням», - ідеться в документі.

Також «Стоп цензурі!» нагадує, що з огляду на важливість проекту СМ, робота над концепцією та відповідними законодавчими актами має відбуватися максимально прозоро, із залученням журналістів та громадських організацій та рухів.

Публікуємо текст заяви повністю:

Заява Руху «Стоп цензурі!» щодо суспільного мовлення

Громадський рух «Стоп цензурі!» заявляє підтримку задекларованим намірам Президента України щодо створення системи суспільного мовлення в країні як - цитуємо - «першого масштабного проекту для незворотності курсу на утвердження свободи слова».

В рамках руху вже розроблено законопроект, який передбачає створення в Україні суспільного мовлення за провідними світовими зразками. Ми готові передати цей проект Президентові та уряду з тим, щоб надалі спільно працювати над його доопрацюванням та ухваленням.

Ми вважаємо, що суспільне мовлення є надзвичайно важливим завданням для України. Воно має ґрунтуватися на зрозумілих та прозорих принципах формування незалежної Наглядової ради за участі представників громадськості, а також мати прозорі принципи фінансування.

Відтак і процес роботи над концепцією та відповідними законодавчими актами має відбуватися максимально прозоро, із залученням журналістів та громадських організацій та рухів.

Зважаючи на те, що Президент ініціював розгляд цього питання на засіданні Громадської гуманітарної ради, просимо залучити до участі в цьому засіданні й представників руху «Стоп цензурі!», оскільки в складі ради немає представників журналістської спільноти.

Ми переконані, що влада, як і українське суспільство, зацікавлена у створенні сучасного та незалежного суспільного мовника, а отже, максимально зацікавлена у спільній з журналістами та громадськістю роботі задля цієї мети.

Громадський рух «Стоп цензурі!»

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори