пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
03.07.2010
Свобода вираження поглядів
джерело: teleprostir.com

ТВі звернувся з відкритим листом до державного секретаря США Гіларі Клінтон.

   

Шановна пані державний секретар.

Колектив телевізійного каналу ТВі звертає Вашу увагу на систематичні спроби знищення вільних ЗМІ та монополізацію інформаційного простору, що здійснюються представниками нової української влади. Ми прагнемо розвивати незалежне інформаційне мовлення в країні, у нас є свої традиції і здобутки. Ми виграли чесний конкурс, проведений Національною радою з телебачення і радіомовлення з метою розширення нашого ефірного мовлення. Однак, після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах в Україні, результати цього конкурсу ставляться під сумнів. З боку опонентів  виявилися телеканали, власником яких є голова служби безпеки України та член вищої ради юстиції Валерій Хорошковський.

Ми вважаємо, що саме під його тиском було прийнято незаконне судове рішення, яке скасовує результати конкурсу і ставить під сумнів перспективи розвитку нашого телеканалу. Ми вважаємо, що маємо справу не тільки з конфліктом інтересів чиновника, який є одночасно телемагнатом. Ми вважаємо, що є свідками монополізації телевізійного простору з метою унеможливити появу негативної інформації про дії влади та обмежити доступ опозиції до ефіру.

Нам кажуть, що політика тут ні до чого, що це конфлікт власників. Так само вводили в оману і наших російських колег, коли 10 років тому знищували найкращі телеканали в сусідній країні. Ми не хочемо повторення російського сценарію в Україні.

Шановна, пані державний секретар. Ми не просимо Вас про захист. Ми розраховуємо захистити наші права. Ми хочемо тільки, щоб Сполучені Штати дали зрозуміти новому українському керівництву, що без дотримання загальноприйнятих у цивілізованому світі стандартів свободи слова, поділу влади, незалежних судів Україна не може розраховувати на підтримку в проведенні реформ і модернізації свого політичного та економічного устрою. Ми впевнені, що українське керівництво прислухається до цих аргументів.

 Колектив телеканалу ТВі

 

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль