пошук  
версія для друку
27.07.2010
джерело: www.telekritika.ua

«Стоп цензурі!»: звільнення Чаленка за оприлюднення інформації про медіавласника є неприпустимим

   

Рух «Стоп цензурі!» зробив офіційну заяву щодо мотивації звільнення оглядача газети «Сегодня» Олександра Чаленка.

Текст заяви публікуємо повністю:

Рух «Стоп цензурі!» вважає неприпустимим звільнення з роботи за оприлюднення суспільно-важливої інформації, як це сталося з журналістом газети «Сегодня» Олександром Чаленком.

Згідно з поясненнями самого журналіста, основною причиною звільнення є те, що в ефірі телеканалу «Інтер» він публічно сказав, що власником газети «Сегодня» є Рінат Ахметов, і це, на думку редактора, може вплинути на довіру до видання. Редакція жодним чином не спростувала це повідомлення, проте вдалася до репресивних дій щодо свого оглядача.

Попри відверто недружнє ставлення Олександра Чаленка до руху «Стоп цензурі!», вважаємо, що в даному разі йдеться про порушення базового принципу демократії - прозорості інформації щодо медіавласності.

Також наголошуємо на неприпустимості звільнення журналіста за оприлюднення фактів, які мають суспільну вагу, що рівнозначно встановленню цензури.

Довідка

Громадський рух «Стоп цензурі!» утворено 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об’єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні.

Це  ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.

Громадський рух «Стоп цензурі!» не підтримує жодну політичну силу, не фінансується політичними партіями.

Дізнатися більше або приєднатися до Громадського руху «Стоп цензурі!» можна тут.  

Блог Громадського руху «Стоп цензурі!»: http://stopcensorship.wordpress.com , у Твіттері: http://twitter.com/Stopcensorship.

Контактна особа: Артем Соколенко, координатор прес-центру Громадського руху «Стоп цензурі!» .

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори