пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
30.07.2010
Права шукачів притулку

Страсбург заборонив українській владі повертати шукачів притулку до Узбекистану

   

26 липня 2010 року Європейський Суд з прав людини застосував Правило 39 Регламенту Суду, заборонивши владі України видавати чотирьох ув’язнених узбецьких шукачів притулку до Узбекистану. Наступний крок — детальний розгляд скарги затриманих у Європейському Суді.
Суд також запросив уряд України надати коментарі щодо дотримання принципу не-екстрадиції до завершення належних процедур оскарження до 3 серпня, а представника заарештованих — до 9 серпня.
Як раніше повідомляв Проект “Без кордонів”, протягом червня-липня цього року, СБУ та МВС України затримали, на вимогу силових структур Республіки Узбекистан, чотирьох шукачів притулку, які звернулися до України з проханням про отримання статусу біженця: Уміда Хамроєва, Косіма Дадаханова, Шодилбека Соібжонова і Уткіра Акрамова. Тиску і переслідувань зазнали родини ще низки шукачів притулку з Узбекистану. Попри те, що вказані біженці повідомляли раніше про переслідування їх владою Республіки Узбекистан; попри те, що їхні прохання про отримання статусу біженця дотепер до кінця не розглянуто; і попри те, що видання до Узбекистану заборонене неодноразовими рішеннями Європейського Суду — затримані дотепер перебувають в ув’язненні, екстрадиційна процедура щодо них триває, а решта узбецьких шукачів притулку живе у страху та під тиском українських силових структур.
Тепер влада України буде змушена належним чином розглянути заяви заарештованих — і не зможе, до завершення цього процесу, повернути узбецьких біженців до рук їхніх катів. Адже, як зазначено у повідомленні Європейського Суду, “недотримання Державою-Учасницею заходу, застосованого за 39 Правилом, становитиме порушення [...] Конвенції [про захист прав людини і основоположних свобод]”.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль