пошук  
версія для друку
30.07.2010
джерело: www.unian.net

Новий закон про судоустрій обмежить доступ українців до суду

   

У зв`язку з набиранням чинності новим законом «Про судовий устрій і статус суддів» доступ рядових українців до судів може бути обмежено.
Як повідомили УНІАН у юридичній фірмі «Ілляшем і Партнери», таку думку висловив юрист компанії Максим Копейчиков в ефірі програми «Про головне» на УТ-1.
Зокрема, згідно із законом, громадянам обмежили можливість оскаржити незаконні, на їх думку, судові рішення у Верховному Суді. Відтепер скорочено перелік підстав для перегляду Верховним Судом рішень вищих спеціалізованих судів (господарського, адміністративного, а надалі – цивільного і кримінального), акцентував адвокат.
«По-друге, вищий суд, рішення якого оскаржується, по суті, самостійно вирішує, чи направити скаргу до Верховного Суду. По-третє, знайшовши істотні порушення норм матеріального права, Верховний Суд не може ухвалити нове рішення. У його компетенції лише направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції», - відзначив юрист.
За словами М.Копейчикова, навряд чи Верховний Суд, якого позбавлено можливості здійснювати касацію і який втратив значну частину своїх повноважень, «зможе виконувати ті функції, які на нього покладені Конституцією України».
Також законом вносяться істотні зміни до процесуальних кодексів щодо термінів оскарження, порядку ведення судового процесу, подачі і змісту позовів. Таким чином, без допомоги адвоката більшість громадян за нових правових реалій обійтися не зможе, підкреслив М.Копейчиков.
Водночас юрист відзначив, що прорахувати сьогодні всі ризики, пов`язані з дією цього закону, складно. «Ще невідомо, чи запрацює закон в тому вигляді, в якому його прийнято», – констатував він.
Як повідомляв УНІАН, 27 липня Президент України Віктор Янукович підписав закон України «Про судовий устрій і статус суддів», прийнятий парламентом 7 липня.
Скорочена версія замітки тут

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори