пошук  
версія для друку
03.08.2010
джерело: www.telekritika.ua

Нацрада: глядачі скаржаться на необ’єктивне висвітлення подій на телебаченні

   

У першому півріччі 2010 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення отримала 179 листів телеглядачів і радіослухачів.
Найбільша кількість звернень - 52 - стосувалася роботи вітчизняних та іноземних телерадіоорганізацій, зокрема і щодо відновлення іноземних телеканалів в українських кабельних мережах. З них 43 листи - це звернення про врегулювання правових питань, 2 - це скарги на дії посадових осіб.
33 листи до Нацради містили скарги на порушення закону «Про інформацію». Громадяни скаржаться на упереджене, необ’єктивне висвітлення подій на телебаченні та просять зобов’язати телеканали, що поширюють недостовірну інформацію, спростовувати такі відомості.
29 листів містили пропозиції щодо поліпшення програмного наповнення телебачення і радіомовлення. Телеглядачі клопочуться про появу змістовних передач українською мовою.
З-поміж 19-ти скарг на діяльність провайдерів програмної послуги найбільше листів стосується послуг кабельного телебачення київського ЗАТ «Воля-кабель», збільшення вартості пакетів програм, відключення аналогового телебачення у зв’язку з переходом на цифрові стандарти мовлення.
Нацрада отримала 10 звернень зі скаргами на тривалість реклами і пропозиціями щодо її змісту й розміщення та 7 скарг на порушення норм суспільної моралі. Громадяни, приміром, жаліються на розміщення реклами ліків та просять врегулювати показ програм і фільмів, які пропагують культ насильства та жорстокості, можуть негативно впливати на психічне здоров’я дітей і молоді. Національна рада у відповідь на звернення щодо моральних питань, радить звертатися або до керівників телеканалів, або до Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.
Найменше листів (3) стосувалися дотримання законодавства щодо мови програм і передач, а також закону «Про мови».
Окрім 179-ти листів за півроку в Нацраді зареєстровано 172 телефонні дзвінки, які переважно стосуються контактної інформації телеканалів, вилучення іноземних телеканалів з українських кабельних мереж, відключення аналогового кабельного телебачення у зв’язку з переходом на цифрові стандарти мовлення, підвищення абонентної плати за пакети програм, технічної якості послуг, програмного наповнення телерадіоефіру.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори