MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Блогера викликали до СБУ через жарти у ЖЖ про ЯнуковичаАНРВУ: У регіонах тиск на редакторів збільшився, на власників газет - зменшивсяІМІ: звіт порушень свободи слова за 19 - 26 липня 2010 року«Стоп цензурі!»: звільнення Чаленка за оприлюднення інформації про медіавласника є неприпустимимРепортери без кордонів закликають журналістів України до самозахистуЦензура як вона єВ Украине наблюдается большое слияние политики и СМИУкраїнські журналісти заявляють «Репортерам без кордонів» про цензуруДо України прибувають «Репортери без кордонів»УДО відмовилось назвати охоронця, який застосував силу до Сергія АндрушкаАндрушку відмовили в порушенні кримінальної справи«Стоп цензурі!» не зустрічатиметься з владою та силовими структурами, допоки не звільнять охоронця УДО, що напав на журналіста«Стоп цензурі!»: учасники руху вимагають звільнити працівника УДО, який застосував силу до журналіста СТБОхоронці президента застосували силу до журналіста СТБ Сергія АндрушкаТВі: Хорошковський за законом не має права бути членом Вищої ради юстиції«Репортери без кордонів»: медіа-магнат не може очолювати СБУМетоди цензури стають тоншимиНа початку червня зафіксовані факти спроб влади обмежити права журналістівТВі вимагає розслідування зловживань Хорошковським службовим становищемСуд позбавив частот 5 канал і ТВі

«Стоп цензурі!» вимагає в СБУ пояснень щодо допиту блогера Шинкаренка

06.08.2010    джерело: www.telekritika.ua
Рух «Стоп цензурі!» вимагає у Служби безпеки України пояснити, якими міжнародними законами та законами України керувалися співробітники СБУ та прокуратури, коли викликали на допит блоґера Олега Шинкаренка і примусили його написати розписку

Рух «Стоп цензурі!» зробив офіційну заяву з приводу виклику блогера Олега Шинкаренка на допит до Служби безпеки України та примусу його написати розписку.

Текст заяви публікуємо повністю:

Рух «Стоп цензурі!» вимагає у Служби безпеки України пояснити, якими міжнародними законами та законами України керувалися співробітники СБУ та прокуратури, коли викликали на допит блоґера Олега Шинкаренка і примусили його написати розписку. Також просимо розтлумачити, яку юридичну силу несе письмове свідчення про те, що «він більше не буде у різкій формі критикувати владу у своєму ЖЖ», і які санкції до нього будуть застосовані в разі невиконання ним своєї письмової обіцянки.

Крім того, нас цікавить, про які саме окремі ознаки злочину, передбаченого статтею «погроза або насильство стосовно державного чи громадського діяча»  Кримінального кодексу України йдеться у заяві прес-служби СБУ стосовно інциденту з Олегом Шинкаренком.

Рух «Стоп цензурі!» нагадує керівництву Служби безпеки України про те, що діяльність Служби безпеки України чітко регламентується Законом України «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави» і організовується з урахуванням рекомендацій Парламентської Асамблеї Ради Європи від 1999 та 2005 років, відповідно до яких виконуються обов’язки та зобов’язання України, що випливають з її членства в Раді Європи.

Україна як член Організації Об’єднаних Націй та Ради Європи прийняла цінності цих організацій і підписала Конвенцію про захист прав і основних свобод людини, в якій чітко йдеться про те, що не може бути ніякого покарання без закону. Це ж право чітко регламентовано основним законом України.

Конституція України

Стаття 19

Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України".

Конвенція про захист прав і основних свобод людини

Стаття 7

Ніякого покарання без закону. Жодна людина не може бути обвинувачена у вчиненні кримінального злочину на підставі будь-якої дії або бездіяльності, які на час їх вчинення не становили кримінального злочину за національними законами або за міжнародним правом.

Стаття 10

Свобода виявлення поглядів. Кожна людина має право на свободу виявлення поглядів. Це право включає свободу дотримуватися своїх поглядів, одержувати і поширювати інформацію та ідеї без втручання держави і незалежно від кордонів.

Рух «Стоп цензурі!» просить звернути особливу увагу усіх співробітників СБУ та інших воєнних організацій та правоохоронних органів на резолюцію ПА ОБСЄ «Свобода висловлювання думок в інтернеті», яку підтримала Україна як країна-член ОБСЄ.

Довідка

Громадський рух «Стоп цензурі!»

Громадський рух «Стоп цензурі!» створений 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об’єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні.

Це ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.

Громадський рух «Стоп цензурі!» не підтримує жодну політичну силу, не фінансується політичними партіями.

Дізнатися більше або приєднатися до Громадського руху «Стоп цензурі!» можна за посиланням http://telekritika.ua/news/2010-05-22/53128

Блог Громадського руху «Стоп цензурі!»: http://stopcensorship.wordpress.com, у Твіттері: http://twitter.com/Stopcensorship

Контактна особа: Артем Соколенко, координатор прес-центру Громадського руху «Стоп цензурі!», [email protected]

 Поділитися