пошук  
версія для друку
07.08.2010
джерело: www.bbc.co.uk

Янукович блогерам: я простягаю вам руку

   

 

У відповідь на претензії СБУ до блогера Олега Шинкаренка українські блогери вирішили провести флеш-моб “Хочу на допит в СБУ”. Кожен бажаючий може написати у своєму блозі, що він “хоче вбити Януковича”.

Як повідомив український блог Watcher, почати подібну акцію запропонував Андрій Чоботарьов у спільноті “Зробимо Україну кращою”.

Блогер закликав розповсюдити записи Шинкаренка, які набули широкого розголосу і були видалені з блогу, але збереглися в копіях пошуковиків. Вони містили словосполучення “вбити Януковича”, за що буцімто і привернули увагу Служби безпеки України.

“Я вважаю, що українська блогосфера не може кинути таку справу на самоплив. Раз їм в СБУ не подобаються наші пости, то хай вони там знають, що нам не подобаються вони”, – сказав Чоботарьов.

29 липня Олег Шинкаренко був викликаний на допит в СБУ з приводу його записів в ЖЖ, які стосувалися вбивства Януковича та кількох інших посадовців. Він оцінив ці дії СБУ як втручання у особисте життя, але просив Віктора Януковича не сприймати свої записи як образливі.

В інтерв’ю Бі-Бі-Сі він побажав здоров’я президенту і обіцяв більше ніколи не писати подібних блогів.

Янукович блогерам: я простягаю вам руку – давайте зустрінемося

Президент України радий, що в країні є "активні і сміливі хлопці", які дуже швидко реагують на помилки влади. Проте вважає, що їм не слід напрошуватися на допити.

Таку відповідь президента Януковича блогерам отримали українські агенції:

"Згоден з вами в тому, що викликати на допит блогера – це останнє, чим повинна займатися СБУ. Думаю, у Служби Безпеки є інші важливі проблеми. І маю вам сказати – я задоволений тим, як СБУ ламає корупцію, як багато зроблено за відносно короткий час у боротьбі з наркомафією. Але трапляються і такі перегини як, наприклад, історія з блогером. Думаю, що наша з вами позиція із цього приводу допоможе керівництву СБУ відкоригувати стиль своєї роботи".

Президент твердить, що він радий, що "в країні є такі активні і сміливі хлопці, які дуже швидко реагують на помилки влади", а з іншого боку "погана та влада, яка не виправляє своїх помилок, не реагує на сигнали суспільства".

Янукович пише, що хотів би поспілкуватися з блогерами відверто, щоб вони не марнували своїх талантів: "Ваші приколи щодо "викличте мене на допит в СБУ" викликали у мене гірку усмішку. От куди вам не слід прагнути потрапити, хлопці, так це на допити. Ви молоді, талановиті, стильні. Вам треба цікавою справою займатися".

Президент запропонував блогерам знайти себе у житті: "Чи є у вас така справа? Чи знайшли ви себе в житті, в своїй професії – ось про це я хотів би з вами поговорити – і допомогти, якщо потрібно. Країні потрібні активні, сміливі молоді люди. І владі вони потрібні в першу чергу. Отже я простягаю вам руку – давайте зустрінемося".

Цікаво, що відповідь президента Януковича українському блогеру була оприлюднена на другий день після подібного звернення прем’єр-міністра Росії Путіна на критичний блог російського блогера. Путін також позиціонувався як критичний до недоліків органів влади і пропонував співпрацю блогеру.

Оглядачі зауважують, що влада і в Росіі, і в Україні намагається запровадити ширший контроль над свободою слова в інтернеті.

У Росії був зареєстрований прецедент, коли блогера українського походження притягнули до кримінальної відповідальності за допис, який влада розцінила як "розпалювання ворожнечі". В Україні досі не завершене розслідування вбивства редактора інтернет-газети "Українська Правда".

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори