пошук  
версія для друку
12.08.2010

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму занепокоєний ситуацією довкола «Чорноморки» (прес-реліз)

   

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму звернувся до Президента України Віктора Януковича з листом, в якому висловив занепокоєння тиском, що чиниться на найбільшу і найстарішу в Криму приватну телерадіокомпанію – ТРК «Чорноморська».

Як повідомили керівники телерадіокомпанії, днями слідчий податкової міліції управління ДПА України в Автономній Республіці Крим підписав постанову про арешт майна ТРК «Чорноморська». Вони ж стверджують, що це зроблено на підставі кримінальної справи, до якої телеканал не має відношення.

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму розцінює такі дії влади як загроза свободі слова в Україні та регіоні. Це особливо небезпечно після того, як Верховна Рада України призначила на осінь вибори до місцевих органів влади в країні, а Верховна Рада Криму – до кримського парламенту, які також відбудуться 31 жовтня.

Залишаючись однією з найпопулярніших в Криму телерадіокомпаній, «Чорноморка» посідала особливе місце на політизованому ринку кримських мас-медій. Часто критично висвітлюючи дії влади України, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, ця телерадіокомпанія таким чином забезпечувала повноту всього політичного спектру думок в регіоні.

У зв’язку з цим спроби обмежити чи утруднити діяльність ТРК «Чорноморська» напередодні виборів можуть суттєво вплинути на право кримчан і севастопольців отримувати всю повноту інформації для того, щоб зробити усвідомлений вибір.

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму закликав Президента, як гаранта дотримання в Україні прав людини, в тому числі права на свободу слова, взяти під свій контроль ситуацію довкола ТРК «Чорноморська» і не допустити припинення мовлення цієї найбільшої і популярної кримської телерадіокомпанії.

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму також звернувся з проханням про  підтримку до українських і міжнародних правозахисних і журналістських організацій.

Прес-реліз підготовлений Комітетом з моніторингу свободи преси в Криму

Тел.: (065-2) 71-05-95
Ел. пошта: prytulav[at]ukr[dot]net

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори