пошук  
версія для друку
15.08.2010
джерело: www.telekritika.ua

Рух «Стоп цензурі!» звертає увагу на згортання демократичних процесів та свобод в Україні

   

Рух «Стоп цензурі!» звертає увагу усіх міжнародних журналістських та правозахисних організацій на згортання новою владою демократичних процесів та свобод в Україні.

Також Рух залишає за собою право закликати журналістів України до загальнонаціонального журналістського страйку.

Текст заяви наводимо повністю:

Рух «Стоп цензурі!» звертає увагу усіх міжнародних журналістських та правозахисних організацій на згортання новою владою демократичних процесів та свобод в Україні.

Не зважаючи на чисельні звернення українських та міжнародних журналістських організацій щодо порушень прав журналістів та випадків перешкоджання їхній професійній діяльності, українська влада в особі Президента В. Януковича, офіційно роблячи заяви про підтримку свободи слова, насправді, посіла відсторонену позицію та ігнорує законні вимоги журналістів щодо їх права на професію. Кількість випадків перешкоджання журналістській діяльності, фактів цензури, різного роду тиску на окремих журналістів та творчі колективи невпинно зростає.

Особливо загрозливою ситуація зі свободою слова в Україні виглядає на тлі прямого тиску з боку силових органів на телеканали «ТВі», «5 канал» та ТРК «Чорноморська», які знаходяться під загрозою закриття.

Рух «Стоп цензурі!» нагадує про рекомендації міжнародних журналістських організації «Репортери без кордонів», Міжнародного інституту преси, інших міжнародних інститутів, відомих громадських та політичних діячів  щодо наявного конфлікту інтересів та неможливості сумісництва керівником Служби Безпеки України В.І.Хорошковським посад в силовому відомстві та в найбільшому медіахолдингу, який контролює значний обсяг телевізійного ефіру в країні.

Рух «Стоп цензурі!» просить Моніторинговий комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи, Організацію зі Співробітництва та Безпеки в Європі, посольства іноземних країн, міжнародні журналістські та правозахисні організації звернути увагу Президента України як Гаранта Конституції України на погіршення ситуації зі свободою слова в Україні і зробити усе можливе для забезпечення належного рівня функціонування медіа в Україні на засадах невтручання держави в роботу засобів масової інформації.

У разі невиконання рекомендацій міжнародних журналістських організацій та недотримання міжнародних зобов’язань України в сфері захисту вільних медіа з боку Президента України, Рух «Стоп цензурі!» залишає за собою право закликати журналістів України до загальнонаціонального журналістського страйку.

Довідка

Громадський рух «Стоп цензурі!»

Громадський рух «Стоп цензурі!» створений 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об’єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні.

Це  ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.

Громадський рух «Стоп цензурі!» не підтримує жодну політичну силу, не фінансується політичними партіями.

Дізнатися більше або приєднатися до Громадського руху «Стоп цензурі!» можна за посиланням http://www.telekritika.ua/news/2010-05-22/53128

Блог Громадського руху «Стоп цензурі!»: http://stopcensorship.wordpress.com/ , у Твіттері: http://twitter.com/Stopcensorship

Контактна особа:

Артем Соколенко, координатор прес-центру Громадського руху «Стоп цензурі!»

050 440 46 08

 

 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори