пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"201020
27.07.2010
джерело: zik.com.ua

РФ офіційно вибачилася за інцидент із пра-возахисником

   

Російська сторона на високому рівні висловила жаль з приводу відмови у в’їзді громадянинові України Овсієнку.

Росія вибачилася за інцидент з українським правозахисником Василем Овсієнком. Про це заявив прес-секретар МЗС України Олександр Дікусаров на брифінгу, повідомляє

«МЗС України звернувся за роз’ясненням до російсь-кої сторони щодо відмови у в’їзді на територію РФ у ніч на 23 липня цього року громадянину України Овсієнку», – повідомив прес-секретар.

Він зазначив, що відбулася телефонна розмова з цього питання глави МЗС України Костянтина Грищенка з в. о. глави МЗС РФ Андрієм Денисовим. Цю ж проблему обговорили під час зустрічі і посол України в Росії Воло-димир Єльченко з керівництвом російського зовнішньопо-літичного відомства.

«За результатами з’ясування обставин інциденту, який стався, російська сторона на високому рівні вислови-ла жаль з приводу відмови у в’їзді громадянина України Овсієнка», – цитує Дікусарова «Газета по-українськи».

За його словами, під час переговорів було підтвердже-но рішення президента РФ про відмову від практики так зва-них чорних списків в українсько-російських відносинах.

«Ми вважаємо прикрий інцидент вичерпаним», – уклав прес-секретар МЗС України.

Довідка.

В ніч на 23 липня у Брянську з поїзда № 42, який йшов до Москви, російські прикордонники зняли і випро-вадили назад в Україну Василя Овсієнка. Йому було по-відомлено, що його прізвище значиться в списку осіб, яким заборонений в’їзд в РФ.

При цьому причину такого рішення прикордонники не назвали.

В.Овсієнко заявив, що домагатиметься пояснень, хто, коли і чому вніс його ім’я до «чорного списку»

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль