пошук  
версія для друку
17.09.2010
джерело: ua.korrespondent.net

Прокуратура порушила справу за фактом побиття херсонського правозахисника

   

Прокуратура Суворовського району Херсона 15 вересня порушила кримінальну справу за фактом спричинення невідомим легких тілесних ушкоджень активісту УГСПЛ, голові херсонського відділу Комітету виборців України, редактору херсонської газети Вільний Вибір Дементієві Білому.
Як повідомив прес-секретар прокурора Херсонської області Федір Самойленко, інцидент стався в приміщенні Херсонського обласного драмтеатру під час проведення публічного щорічного звіту мера Херсона Володимира Сальда.
Прокуратура порушила кримінальну справу за ч.1 ст.125 Кримінального кодексу (умисне легке тілесне ушкодження).
Водночас, постраждалий в ході бійки з Білим бізнесмен Віктор Шевчук заявив, що буде домагатися притягнення політолога Білого до кримінальної відповідальності.
"Я написав заяву про порушення кримінальної справи стосовно Дементія Білого. У мене пошкодження серйозні, не дарма мене зашивали 2,5 години. Я цього так не залишу", - сказав Шевчук. Бізнесмен зазначив, що не завдавав ударів Білому.
"Хіба так може поводитися інтелігентна людина. Вбігати у залу, кричати. А ми, ті хто там сидів, бидло чи що? Журналіста відтіснили в коридор, де він почав ображати мене і вдарив фотоапаратом. Я його не бив, бо він журналіст", - сказав він.
Водночас, мер Херсона Сальдо заявив, що стурбований ситуацією навколо інциденту, який стався в холі обласного музично-драматичного театру під час його звіту перед громадою.
"У першу чергу, мене турбує те, що постраждали люди. Незалежно від політичних уподобань, суперечки слід регулювати більш цивілізованими методами. І я зроблю все, що від мене залежить, щоб подібних проблем більше не виникало. Прикро, що політичні пристрасті розпалюються настільки, що люди виявляють агресію один до одного, втягуючись у провокації", - зауважив він.
"Організовуючи мій звіт, ми намагалися створити максимально зручні умови для представників суспільства, тих, перед ким я звітую. Але коли в робочі моменти потрапляє політиканство, ситуація завжди виходить з-під контролю", - додав мер Херсона.
За словами Сальда, наступного разу для проведення звіту міського голови буде обрано залу більшої місткості, "щоб максимальна кількість городян змогли долучитися до цього заходу".
Як повідомлялося, в Херсонському обласному драмтеатрі, де 14 вересня виступав мер Херсона Володимир Сальдо, відбулася бійка, в якій постраждав голова обласного відділення Комітету виборців України, журналіст газети Вільний Вибір Дементій Білий.
Журналіст Ігор Трубаєв заявив Телекритиці, що про звіт Сальда журналісти дізналися лише за день до заходу. Запрошення, за якими можна було потрапити туди, видали тільки співробітникам комунальних служб та представникам міськвиконкому.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори