пошук  
версія для друку
30.09.2010
джерело: www.telekritika.ua

Охорона Януковича стерла знімки з фотоапарату кореспондента «Газети по-українськи»

   

У кореспондента «Газети по-українськи» в Донецьку Тетяни Светницької охорона президента Віктора Януковича видалила з фотоапарата частину знімків. Про повідомляє Gazeta.ua.

За інформацією порталу, інцидент стався після закінчення засідання міжнародного інвестиційного саміту, коли Віктор Янукович попрямував до свого кортежу.

У коментарях ТК Тетяна Светницька розповіла, що хотіла сфотографувати президента, у той час, як він сідав до машини: «Але мені завадив охоронець, який підбіг і став переді мною і тоді я вперше почула, що не можна фотографувати посадуку та висадку президента. До цього я президентів не знімала. Януковича я фотогарафувала, коли він виступав у якості прем’єр-міністра. І тоді я знімала кортеж».

Після цього журналістка відійшла на кілька кроків і сфотографувала машину президента, а також сусіднє авто. Згодом до неї підійшов представник Держохорони та попросив подивитись останні знімки і зазначив, що не можна фотографувати, висадку, посадку і кортеж, та записав всі дані з редакційного посвідчення. «Він нормально себе поводив, видалив кілька знімків і повернув фотоапарат», - зазначає Тетяна Светницька.

Також вона додала, що не вважає, що у цій ситуації були порушені її права: «Я з великим трепетом ставлюсь до прав людини, але в цьому випадку я допускаю, що якщо мова йде про безпеку, то це виправдано. Я його фотографувала все час зблизька, і мені не заважали. Хоч я весь час була коло нього на відстані менше метра. І ці кадри ніхто не видаляв. Тому я думаю, що це виправдано безпекою. Гадаю, тут має місце конфлікт між виконанням обов`язків журналіста і охорони, а не порушення закону».

Сьогодні Київська незалежна медіа-профспілка закликала президента Віктора Януковича узгодити правила діяльності його охорони із законодавством. «Якщо в президентської команди справді існують якісь правила стосунків з журналістами, то вони, по-перше, повинні відповідати Закону, по-друге, бути донесеними до відома журналістської спільности. Інакше конфлікти будуть повторюватися знову і знову», - зазначив голова спілки Юрій Луканов.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори