пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
06.10.2010
джерело: www.dw-world.de

Міжнародні експерти не задоволені рівнем боротьби з корупцією в Україні

   

Група держав проти корупції (GRECO) критикує Україну за невиконання антикорупційного законодавства.

Група держав проти корупції не бачить поліпшень у боротьбі України з корупційними проявами. Про це заявив президент GRECO Драго Кос у вівторок у Києві на зустрічі з іноземними компаніями, які працюють в Україні. За його словами, Україна не врахувала і не втілила в життя попередні рекомендації GRECO, а також не взяла до уваги жодної з 28 висновків міжнародних експертів щодо боротьби з корупцією в країні.

Нічого не змінилося

Пакет атикорупційних законів на практиці в Україні не застосовується, наголосив Драго Кос. «Реальна боротьба з корупцією якось не помітна. Якісь інституції створюються ось і все. На вигляд тут начебто щось робиться, але насправді нічого не відбувається», - сказав президент GRECO. Він зауважив, що Рада Європи зараз сумнівається у доцільності виділення коштів на другий проект з протидії корупції в Україні UPAC.

Як наголосив Кос, іноземним інвесторам доводиться пристосовуватися до місцевих умов, де корупція досить поширена. Аби протидіяти цьому президент GRECO закликає іноземних інвесторів створити альянс бізнесу, українського уряду і правоохоронців, які б реагували на корупційні прояви.

Люди і самі винні

Урядовий уповноважений з антикорупційної політики України Андрій Богдан наголошує, що громадськість і міжнародні організації  не достатньо тиснуть на українських політиків, аби боротьба з корупцією була не лише на словах. «Політики, депутати урядовці приймають рішення, які в принципі можливо не вигідні їм, тільки під тиском публічності. В Україні не склалася така ситуація, коли громадськість вимагає вступу в силу цих антикорупційних законів», - Богдан.

У листопаді Україна має подати до GRECO звіт про виконання рекомендації цієї організації щодо боротьби з корупцією.

Групу держав боротьби з корупцією (GRECO) сформували понад десять років тому при Раді Європи. Ця структура допомагає виявляти недоліки національної антикорупційної політики. Вона також представляє собою форум для обміну досвідом в сфері попередження та виявлення корупції. До складу GRECO можуть входити не лише держави-члени Ради Європи. Нині група нараховує 46 країн – 45 європейських держав і Сполучені Штати Америки.

Лілія Гришко

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль