пошук  
версія для друку
12.10.2010
джерело: www.pravda.com.ua

СБУ перевіряла німецького журналіста

   

Служба безпеки України ще раз заявляє, що не здійснювала стеження за журналістом видання Frankfurter Allgemeine, лише проводила перевірку. Про це заявили в прес-службі відомства.
"В інтерв’ю пану Шуллеру голова СБУ Валерій Хорошковський розповів про факт отримання сигналу у 2009 році (тобто ще за минулої влади) щодо можливої протиправної діяльності іноземної особи на території України, яка не була акредитована в якості журналіста", - йдеться в повідомленні.  В прес-службі уточнили, що СБУ у відповідності до законодавства були здійснені відповідні перевірочні заходи. 
"Саме про це було повідомлено Конраду Шуллеру на його прохання прокоментувати факти контактів офіцерів СБУ з громадянами України", - зазначається в повідомленні.

Раніше, СБУ заявляла, що не здійснювала жодних заходів щодо Шуллера.

В інтерв’ю виданню Хорошковський сказав, що факт перевірки мав місце, і додав, що причиною стали проблеми з акредитацією Шуллера.

Хорошковський визнав стеження за німецьким журналістом

Голова СБУ Валерій Хорошковський визнав, що за німецьким журналістом Конрадом Шуллером було встановлено спостереження.
Про це він заявив в інтерв’ю недільному випуску Frankfurter Allgemeine, йдеться в редакційній статті видання, переклад якої подає Інопреса.
Як відомо, раніше Шуллеру стало відомо, що "як мінімум двоє" з тих, з ким він мав контакти, "в кінці квітня були запрошені на бесіду з офіцерами СБУ".
При цьому, за словами цих людей, розмова йшла про "журналістську роботу" Шуллера.
В інтерв’ю виданню Хорошковський сказав, що факт мав місце, і додав, що причиною стали проблеми з акредитацією Шуллера.
"Тому офіцери цікавилися, роз’їжджаєте ви як журналіст, чи в якійсь іншій якості", - пояснив голова СБУ, звертаючись до Шуллера.
Він додав, що перевірка почалася ще за президента Віктора Ющенка і тривала досі тільки через "інертність системи".
"Чому зараз Хорошковський визнав факт стеження, неясно, але, як сказали виданню в канцелярії президента, на цьому наполіг особисто Віктор Янукович, оскільки дії СБУ завдавали шкоди репутації країни", - йдеться в статті.
Як відомо, раніше в СБУ заявили, що Служба безпеки не здійснювала жодних заходів щодо Шуллера.

http://www.pravda.com.ua/news/2010/10/11/5466355/

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори