пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської Правозахисної Групи
версія для друку
15.10.2010

Уряд збрехав студентам щодо постанови №796?

   

В день та на переддень Всеукраїнської акції протесту проти антиконституційної постанови Кабміну № 796 лунали заяви різних можновладців про те, що постанова не має існувати в тодішньому (і теперішньому вигляді). Називалися різні аргументи на користь її зміни, чи просто скасування. До протестувальників у Києві виходив заступник Міністра освіти і науки Євген Суліма і переконував, що зміни вже внесені, а залишені пункти на студентство не повпливають… Але ось вже пройшло три дні від тих заяв, а на урядовому порталі та порталі офіційного друкованого органу Кабміну "Урядового кур’єра" немає жодних згадок про нормативний акт, яким би вносились зміни до постанови № 796! Більше того – працівники Кабінету Міністрів вiдверто відмовляють нам у видачі такого документу.

Співорганізатори протестів (Всеукраїнська молодіжна організація "Фундація Регіональних Ініціатив", Незалежна студентська профспілка "Пряма Дія" та ще багато рухів, студентських та молодіжних організацій)  переконані – можновладці обманювали суспільство що до власної згоди змінити курс на комерціалізацію освіти. Маємо підозру, що їм просто хотілося обіцянками збити хвилю протестів. Проте не вийшло - близько 20 000 студентів та наукових співробітників 12 жовтня прийняли участь у протестах у 14 містах України. Урядовці сподіваються, що нам не стане сил збиратися надалі, що, як воно зазвичай буває, за слова політиків і чиновників відповідати не доведеться.

МОЛОДЬ, ГОТУЙСЯ ДО НОВИХ ПРОТЕСТІВ!

Нагадуємо, що 27 серпня Кабінет Міністрів прийняв постанову № 796 “Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності”. Документ суперечить Конституції і загрожує впровадженням численних незаконних грошових стягнень зі студентів та учнів. Постанова фактично сприятиме ще більшій появі платних “позакласних занять”, без яких високі оцінки учням та студентам просто не поставлять. Документ також фактично встановлює плату за складання абітурієнтами зовнішнього незалежного оцінювання, плату за користування Інтернетом та послугами шкільних та університетських бібліотек, плату за забезпечення обмундируванням студентів та працівників ВНЗ, та ін.

За минулої влади спроба введення додаткових платних послуг вже мала місце. 14 квітня 2009 року Кабінет Міністрів прийняв постанову №369, якою планувалось запровадити зазначені платні послуги. Але, враховуючи звернення студентських та молодіжних громадських організацій, та неконституційність рішення Уряду – попередній Президент своїм Указом від 30 квітня скасував частину платних послуг. А через акції протесту студентських та молодіжних організацій (в тому числі – ФРІ та "Пряма Дія") Кабінет Міністрів 5 червня 2009 року скасував запровадження усіх з вищезазначених додаткових платних послуг. Подробиці (відео) тут – http://fri.com.ua/?p=486.

Напередодні прийняття постанови № 796 ФРІ вже зверталася до Прем’єр-міністра з проханням не розглядати проект постанови на засіданні Уряду без проведення додаткового громадського обговорення за участі, перш за все, студентських та молодіжних організацій України. ФРІ зверталася також і до Міністра освіти і науки з проханням не направляти проект у Кабінет Міністрів без проведення справжнього широкого громадського обговорення. Вже після прийняття постанови ФРІ знову звернулась до Прем’єра з проханням призупинити дію зазначеної постанови. Разом з іншими студентськими та молодіжними організаціями звернулася також про допомогу до Голови Верховної Ради та заступника Голови Адміністрації Президента. Молодь також масово зверталася письмово по допомогу до Президента.

4 жовтня біля 500 сімферопольських студентів під час свого мітингу проти постанови № 796 закликали приєднуватись до протесту студентів усієї України. Подробиці (фото і відео) тут – http://fri.com.ua/?p=5366, http://bit.ly/9z1QF4.

Знайти постанову № 796 можна тутhttp://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=796-2010-%EF.

Огляд небезпек постанови № 796http://fri.com.ua/2010/09/5187, http://bit.ly/9Bk31V.

З усіх питань звертайтесь до Всеукраїнського координатора акції Михайла Каменєва: +380674042646,

15.10.2010

ДОВІДКОВО:

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Фундація Регіональних Ініціатив» (ФРІ) – потужний центр підтримки молодіжного руху, молодіжних організацій та підготовки молодих лідерів в Україні. Працює з метою інституційного зміцнення молодіжного руху, навчання і забезпечення активних учасників об’єднань молоді, розвитку студентських та загалом молодіжних ініціатив. Одним з найважливіших стратегічних завдань ФРІ є збільшення кількості молодих активістів суспільного життя, щоб почати невпинну ланцюгову реакцію позитивних змін в суспільстві. ФРІ є незалежною неурядовою організацією, не належить до жодної з політичних партій, не підтримує жодного партійного лідера і не бере участі у виборах як сторона виборчого процесу. Докладніше про діяльність ФРІ читайте тут – http://fri.com.ua.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль