MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Журналісти закликають депутатів ухвалити закон про доступ до публічної інформації

21.10.2010    джерело: www.telekritika.ua
Учасники громадського руху «Стоп цензурі!» вдруге звернулися з листом до Голови Верховної Ради В. Литвина та голів депутатських фракцій із закликом ухвалити законопроект «Про доступ до публічної інформації»

Учасники громадського руху «Стоп цензурі!» 20 жовтня 2010 року вдруге звернулися з листом до Голови Верховної Ради України Володимира Литвина та голів депутатських фракцій із закликом ухвалити законопроект «Про доступ до публічної інформації» (№2763) на поточній сесії парламенту.

Два тижні тому ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій закликала українську владу прийняти закон про доступ до публічної інформації.

 «Ми будемо робити все, щоб проект закону про доступ до інформації, який був розглянутий Радою Європи, якнайшвидше був ухвалений у парламенті. ‹...› Президент дуже стурбований тими випадками, які трапляються з журналістами в Україні, й просив мене ще раз передати вам, що всі випадки насильства проти журналістів і випадки перешкоджання роботі журналістів він буде тримати на особистому контролі і зробить все, щоб винні в цьому були покарані», - заявила заступник глави Адміністрації президента України Ганна Герман, виступаючи на конференції «Забезпечення плюралізму медіа в Україні» 13 жовтня 2010 року.

 «Вважаємо, що в нинішній ситуації, яка склалася навколо питань свободи слова та мирних зборів, ухвалення цього законопроекту стане для українського суспільства та міжнародної спільноти свідченням позитивних демократичних змін у державі. Наголошуємо, що ухвалення закону про доступ до інформації є надзвичайно актуальним питанням, адже такий документ у майбутньому регулюватиме процес комунікації між владою та суспільством, який потребує нагальної демократизації та прозорості. Ухвалення закону сприятиме реалізації засадничих принципів творення справжнього демократичного суспільства в Україні», - ідеться у зверненні учасників громадського руху «Стоп цензурі!».

Журналісти очікують, що голосування за законопроект «Про доступ до публічної інформації» (№2763) відбудеться 21 жовтня 2010 року, згідно із порядком денним.

Відповідно до законопроекту, визначена відповідальність за відмову чи затягування надання інформації та розширене коло суб’єктів, зобов’язаних надавати і оприлюднювати інформацію. Окрім цього, у презентованому законопроекті пропонують встановити обов’язок надавати інформацію з обмеженим доступом («має надаватися розпорядником»), якщо вона становить суспільний інтерес. Водночас розширений і перелік різновидів інформаційних запитів. Запит може
 Поділитися