пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
21.10.2010
Доступ до інформації
джерело: www.telekritika.ua

Журналісти закликають депутатів ухвалити закон про доступ до публічної інформації

   

Учасники громадського руху «Стоп цензурі!» 20 жовтня 2010 року вдруге звернулися з листом до Голови Верховної Ради України Володимира Литвина та голів депутатських фракцій із закликом ухвалити законопроект «Про доступ до публічної інформації» (№2763) на поточній сесії парламенту.

Два тижні тому ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій закликала українську владу прийняти закон про доступ до публічної інформації.

 «Ми будемо робити все, щоб проект закону про доступ до інформації, який був розглянутий Радою Європи, якнайшвидше був ухвалений у парламенті. ‹...› Президент дуже стурбований тими випадками, які трапляються з журналістами в Україні, й просив мене ще раз передати вам, що всі випадки насильства проти журналістів і випадки перешкоджання роботі журналістів він буде тримати на особистому контролі і зробить все, щоб винні в цьому були покарані», - заявила заступник глави Адміністрації президента України Ганна Герман, виступаючи на конференції «Забезпечення плюралізму медіа в Україні» 13 жовтня 2010 року.

 «Вважаємо, що в нинішній ситуації, яка склалася навколо питань свободи слова та мирних зборів, ухвалення цього законопроекту стане для українського суспільства та міжнародної спільноти свідченням позитивних демократичних змін у державі. Наголошуємо, що ухвалення закону про доступ до інформації є надзвичайно актуальним питанням, адже такий документ у майбутньому регулюватиме процес комунікації між владою та суспільством, який потребує нагальної демократизації та прозорості. Ухвалення закону сприятиме реалізації засадничих принципів творення справжнього демократичного суспільства в Україні», - ідеться у зверненні учасників громадського руху «Стоп цензурі!».

Журналісти очікують, що голосування за законопроект «Про доступ до публічної інформації» (№2763) відбудеться 21 жовтня 2010 року, згідно із порядком денним.

Відповідно до законопроекту, визначена відповідальність за відмову чи затягування надання інформації та розширене коло суб’єктів, зобов’язаних надавати і оприлюднювати інформацію. Окрім цього, у презентованому законопроекті пропонують встановити обов’язок надавати інформацію з обмеженим доступом («має надаватися розпорядником»), якщо вона становить суспільний інтерес. Водночас розширений і перелік різновидів інформаційних запитів. Запит може
Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль