пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
29.10.2010
Вибори
джерело: www.unian.net

Зайві бюлетені – загроза чесним виборам чи підгравання одному з кандидатів?

   

Міжнародний спостерігач: в Одесі - чверть мільйона зайвих бюлетенів

За замовленням міської територіальної виборчої комісії в Одесі надруковано 1 мільйон виборчих бюлетенів, «що більше ніж на чверть мільйона перевищує кількість виборців Одеси».

Про це сказано в переданій УНІАН заяві представника Комітету «За відкриту демократію» Брайана Меффорда за результатами проведеної оцінки передвиборчої ситуації в Одесі.

За його словами, «це порушення законодавства України, оскільки ним регламентовано виготовлення певної кількості бюлетенів додатково, проте це більша кількість, що ставить під сумнів справжню мотивацію ТВК».

«Подібні приклади виготовлення надмірної кількості бюлетенів відмічені в Харкові і в Івано-Франківську», - додав Б.Меффорд.

Нагадаємо, це вже друга заява представника Комітету «За відкриту демократію» Б.Меффорда, який має намір провести 29 жовтня прес-конференцію в «морській столиці».

На думку міжнародного спостерігача, передвиборна ситуація в Одесі є «найгіршою з 2002 року: існує реальна загроза, що ці місцеві вибори відкинуть далеко назад українську демократію з погляду на її надбання й чесності в проведенні виборів».

«Утім, ми все ж сподіваємося, - відзначив він, - що за умови вчасного звернення уваги до цих проблем місцеві органи влади й виборчі комісії в Одесі зроблять все необхідне для виправлення виниклих проблем і забезпечення того, щоб остаточні результати виборів правдиво відображали волю виборців».

«Враховуючи наявні проблеми у передвиборчому середовищі, - резюмував Б.МЕФФОРД, - Комітет «За відкриту демократію», який здійснює моніторинг виборів щодо їх відповідності міжнародним демократичним стандартам і нормам, ухвалив рішення направити більшу частину своєї місії для спостереження за виборами в Одесі».

http://www.unian.net/ukr/news/news-403320.html

Міжнародного спостерігача підозрюють у підграванні одному з кандидатів

На темі друку фальшивих бюлетенів спекулюють не тільки представники опозиції, але й влади.

Про це говориться в переданому УНІАН коментарі директора Агентства моделювання ситуацій (АМС) Олексія Голобуцького з приводу численних заяв про масовий друк неврахованих виборчих бюлетенів у ряді регіонів України.

Він відзначив, що тема фальсифікації виборів шляхом друку зайвих бюлетенів, ставши «топовою» під кінець виборчих перегонів, все частіше доводиться до стадії фарсу.

«Перші заяви про невраховані бюлетені призвели до обурень учасників передвиборчих перегонів і початку процесів з розслідування фактів появи цих бюлетенів. Так було в Харкові. Проте ажіотаж навколо цієї теми почав спадати, як тільки було проведено калькуляцію, під час якої з`ясувалося, що названі опозицією 12 тисяч бюлетенів становлять не більше 0,5% голосів. В Одесі, очевидно, вирішили піти далі. Тут називають цифру до 250 тисяч бюлетенів. Причому, подано це таким чином, що інформація з`явилася не з опозиційного табору, а з команди нинішнього мера Едуарда Гурвіца. Проте верхом цинізму стали заяви з цього приводу з боку іноземного спостерігача – Брайана Меффорда, який ще 2 роки тому вручав Гурвіцу звання «Герой демократії», - сказав О.Голобуцький.

На його думку, подібна тактика призвела до профанації інституту демократії й стала наслідком активного підключення до кампанії Е.Гурвіца іноземних і ряду вітчизняних політтехнологів, які позиціонують себе як кризові менеджери.

http://www.unian.net/ukr/news/news-403325.html
Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль