пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
05.11.2010
Вибори
джерело: www.bbc.co.uk

США: президентські вибори в Україні були кращими за місцеві

   

В офіційній заяві американського уряду йдеться про те, що українські місцеві вибори "не відповідали рівню відкритості та чесності" президентських виборів, що відбулися на початку цього року.

Такі висновки, як йдеться у заяві, грунтуються на інформації, отриманої від українських та міжнародних спостерігачів, які повідомляли про численні процедурні порушення у день виборів.

"Попередні повідомлення від спостерігачів за виборами вказують, що місцеві вибори в Україні 31 жовтня не відповідали рівню відкритості і чесності, встановленому останніми президентськими виборами, що відбулися раніше цього року," - йдеться у заяві американського Держдепартаменту.

"Попередні повідомлення від спостерігачів за виборами вказують, що місцеві вибори в Україні 31 жовтня не відповідали рівню відкритості і чесності, встановленому останніми президентськими виборами, що відбулися раніше цього року"

із заяви уряду США

Джерелом проблем у день голосування, згідно із заявою, спостерігачі та експерти називають вади закону про вибори, який було ухвалено у липні цього року на продовження практики внесення змін до виборчого законодавства безпосередньо перед виборами. При цьому деякі вади нового закону вдалося виправити, а інші - ні.

"Деякі ускладнення, створені новим законом, такі, як унеможливлення участі у них нових партій, були полегшені або усунуті завдяки змінам, ухваленим на вимогу президента Януковича у вересні. Проте, інші аспекти законодавства і передвиборчих правил і процедур ставали на заваді внесення певних кандидатів у бюлетені для голосування, дозволяли застосування адміністративного ресурсу під час виборчої кампанії, створювали дисбаланс у складі виборчих комісій, ускладнювали процедури реєстрації та голосування."

У документі також вітаються наміри президента Віктора Януковича ініціювати внесення змін до виборчого законодавства, аби виправити ті вади, що стали очевидними під час останніх місцевих виборів.

У Вашингтоні також схвально поставилися до інформації від спостерігачів про поліпшення якості виборчих списків, що також є "хронічною" проблемою українських виборів.

Клацнути Напередодні вдосконалити виборче законодавство закликали Україну у Раді Європи, де заявили, що останні місцеві вибори в Україні не відповідали повною мірою європейським стандартам.

У той таки час по завершенні голосування цієї неділі переважна більшість спостерігачів, як український, так і міжнародних, заявляли про те, що помічені ними порушення під час місцевих виборів не вплинуть на результати цих виборів.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль