пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
05.11.2010
Доступ до інформації
джерело: www.telekritika.ua

Журналісти й громадські діячі збирають підписи під зверненням до Президента Європейської Ради

   

Напередодні Саміту ЄС-Україна українські журналісти та громадські організації розпочали збір підписів під зверненням до Президента Європейської Ради Германа ван Ромпея. Підписанти просять порушити на найвищому рівні питання щодо зобов’язання української влади перед українським суспільством та міжнародними організаціями, зокрема, ПАРЄ, ухвалити закон «Про доступ до публічної інформації».

У зверненні зазначається, що у Верховній Раді зараз знаходиться однойменний законопроект (№2763), зареєстрований 11 липня 2008 р. та проголосований у першому читанні. Він був розроблений українськими та міжнародними поважними організаціями та був визнаний експертами Ради Європи, які поставили документу високу оцінку.

Звертаючись до Германа ван Ромпея, громадські активісти та журналісти наголошують, що під різними приводами українська влада відмовляється ухвалювати цей документ попри численні обіцянки на міжнародному рівні. «Зокрема, представники влади пояснюють своє небажання приймати законопроект внесенням ними 02 листопада 2010 року "альтернативного" законопроекту», - йдеться у зверненні. Нагадаємо, що медіаексперти та журналісти розкритикували вищезгаданий законопроект, авторами якого є депутати Олена Бондаренко, Володимир Ландік та Юрій Стець. Так за оцінкою директора Інституту медіа права Тараса Шевченка, «альтернативний» законопроект дуже слабкий та у багатьох питаннях він не покращує, а погіршує ситуацію як щодо доступу до інформації, так і щодо свободи слова в цілому. А юрист Інституту масової інформації Роман Головенко зазначив, що його реєстрація є прямим порушенням регламенту.

Наприкінці звернення нагадується, що у 80 країнах світу існують окремі закони про доступ до інформації. На пострадянському просторі лише в Україні, Туркменістані та Казахстані не прийняті відповідні законодавчі норми. Наразі в Україні діє закон «Про інформацію», ухвалений у 1992 році, який дозволяє держслужбовцям зловживати правом на обмеження доступу до інформації.

Підписи під зверненням збираються до понеділка 8 листопада в офісі інтернет-видання «Телекритика» за адресою м. Київ, Бульвар Шевченка, 34б, 3-й поверх (044 235-70-91, 044 235-22-55). Тим, хто бажає поставити свій підпис потрібно мати при собі посвідчення особи, а для організацій печатку.

Саміт ЄС-Україна відбудеться 22 листопада у Брюсселі, де йтиметься про прогрес переговорів щодо Асоційованого членства України в ЄС.

Довідка. Громадський рух «Стоп цензурі!»

Громадський рух «Стоп цензурі!» створений 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об’єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні.

Це ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.

Громадський рух «Стоп цензурі!» не підтримує жодну політичну силу, не фінансується політичними партіями.

Дізнатися більше або приєднатися до Громадського руху «Стоп цензурі!» можна за посиланням http://www.telekritika.ua/news/2010-05-22/53128Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль