пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
19.11.2010
Вибори
джерело: www.ut.net.ua

Рада зробила перший крок до продовження своїх повноважень

   

Верховна Рада має намір внести зміни до Конституції, закріпивши в її перехідних положеннях норму, яка передбачає, що чергові вибори парламенту будуть проведені в останню неділю жовтня 2012 року.

За попереднє схвалення відповідного законопроекту №7265 проголосувало 305 депутатів при мінімально необхідних 226.

Зокрема, це рішення підтримало 179 депутатів від фракції Партії регіонів, 10 від фракції "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина", 41 від фракції Блоку "Наша Україна-Народна Самооборона", 26 від фракції Комуністичної партії, 20 від фракції Блоку Литвина й 29 позафракційних депутатів.

Проект "Про внесення змін до Конституції про проведення чергових виборів народних депутатів, Президента, депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів" також передбачає доповнення перехідних положень Конституції нормою про те, що чергові вибори Президента після поновлення положень Основного Закону в редакції 1996 за рішенням Конституційного Суду від 30 вересня 2010 проводяться в останню неділю березня 2015 року.

Законопроект також передбачає, що конституційний склад Ради - 450 депутатів, які обираються строком на 5 років (зараз строк повноважень Ради - 4 роки).

З 4 до 5 років проектом передбачене збільшення строку повноважень обраних на чергових виборах Верховної ради Криму, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів.

Чергові вибори Ради й місцевої влади, відповідно до законопроекту, проводяться в останню неділю жовтня п’ятого року їхніх повноважень.

Законопроектом передбачається, що чергові вибори Президента проводяться в останню неділю березня п’ятого року повноважень глави держави, а разі дострокового припинення повноважень Президента - у період 90 днів від дня припинення повноважень.

Законопроект підготовлений з ініціативи спеціальної комісії Ради по приведенню законодавства у відповідність із Конституцією 1996 року.

Відповідно до Конституції, законопроект про внесення змін до Основного Закону, попередньо схвалений більшістю від конституційного складу Ради, вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії парламенту за нього проголосувало не менш як 300 депутатів.

Нагадаємо, 19 листопада Конституційний Суд оприлюднив своє рішення, відповідно до якого він визнав відповідні Конституції законопроект №7265 про внесення змін до Основного Закону, яким пропонується закріпити, що чергові вибори парламенту будуть проводитися в останню неділю жовтня 2012 року.

При цьому опозиційні сили виступають за проведення чергових виборів Ради в 2011 році.

Після прийняття КС рішення щодо повернення Конституції в редакції 1996 року виникла дискусія про те, коли повинні пройти чергові парламентські вибори, оскільки редакція Основного Закону 2004 року передбачала, що чергові вибори Ради проводяться в останню неділю останнього місяця п’ятого року повноважень парламенту, а за Конституцією 1996 року - в останню неділю березня четвертого року повноважень.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль